25.10.2010
Jack & Jones itilip kakılan erkeklerin yanında!

jack jones

jack

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Jack & Jones markası kız – erkek ilişkilerine farklı bir boyut kazandırdı. Her zaman kullanılmaktan, ilgi görmemekten şikayet eden kızların yerini bu sefer mutsuz erkekler aldı. Kendilerini bir kız oyuncağı olarak gören erkeklerin hikayesi Jack & Jones’un yeni reklam filminde anlatılıyor.

Etiketler :

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.10.2010
“Sadly you are not a monster”

sesame old spice

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Old Spice reklamları tam popüleritesini kaybetmeye başlamışken Susam Sokağı’nın Grover’ından müthiş bir uyarlama geldi. Grover’ın Facebook sayfasından paylaşılan bu video şimdiden binlerce kez izlendi.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.10.2010
Skittles’tan “milyon”ların katıldığı Facebook oyunu

skittles
Skittles tüm dünyada Facebook’u en effektif şekilde kullanan marka olduğunu gün geçtikçe farklı uygulamalarıyla kanıtlıyor. En son “dazzle the rainbow” kampanyasıyla David Phoenix adında bir adamı bir tankın içine yerleştirip 24 saat süren bir canlı yayınla Skittles’ların içinde boğuyor. Her Fan Pagei beğenen için tankın içine her 15 dakikada 1 binlerce Skittles atılıyor. Ve Skittles’lar atıldıkça “Bu Skittles’lar Serra Akyel adına” diye mesajlar çıkıyor. Kullanıcı da  kendi profilinden kaç adet Skittles’la katkıda bulunduğunu takip edebiliyor. Sadece bu oyuna katılan kişi sayısı 1.376.541.

Dazzle The Rainbow Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Skittles Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.10.2010
Hikayenin Gücü

Starbucks ilk kurulduğundan beri amacı insanlara günün her saati taze kahve içebilmelerini sağlamaktı ve “instant coffee” olayına karşı bir kesin bir duruş sergiliyorlardı. Önceleri asıl amaç insanlara dükkanda vakit geçirtmek değil anında kahve alıp çıkmalarını sağlamaktı ancak yaşadıkları büyük krizin ardından (Irak savaşına destek verdikleri hikaye) olay epey bir değişti. Ve her Starbucks baristaları önderliğinde kendi “community”sini kurmaya başladı. Artık Starbucks vakit geçirilebilen, sıcak, samimi bir ortama dönüştü, böylelikle de soğukluğundan ve big damn corporationlığından kurtulmuş oldu. Bu büyük değişimin habercisi olan ilk reklam kampanyası “vote” kampanyasıydı. “Seçim günü Amerika’daki herhangi bir Starbucks’a gir ve oy kullandığını söyle bedave kahveni al.” Bu kadar basit.. filmin sonundaki You & Starbucks da aslında Starbucks’ın ne kadar değiştiğinin ve communal olduğunun bir göstergesi.

star2

star1

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Hikaye yeni başlıyor..
Hemen bu kampanya arkasından Starbucks hiç beklenmeyen bir adım atarak kurulduğundan beri karşı durduğu tek şey olan instant coffee işine girdi ve apar topar “Via”yı çıkardı. Via taze Starbucks kahvesi kadar lezzetli “ready brew” kahvesini “Never be without great coffee” sloganıyla lanse etti. Lansmanın ardından tek bir kampanya yaptı o da herkesin Via deneyimini anlattığı bir internet sitesi.
Ama Via’nın bu kadar tutmasının tek sebebi baristoların müşterilerine anlattıkları gerçek bir hikaye. O da Starbucks’ın kurucusunun Via’yı bir anda kanserden kaybettiği ürün geliştirme müdürü için çıkardığı. Starbucks’ın ilk kurulduğu yıllarda (Starbucks San Diego’da tek bir dükkanken) ürün geliştirirken baristolar bazı ürünlerde oldukça zorlanıyorlarmış, dükkana müşteri olarak gelen bir adam hemen o anda dünyanın en güzel macchiatosunu yapınca Howard Schultz onu hemen ürün geliştirme müdürü olarak işe almış. Sonrasında bu adam instant coffeeyi de taze kahve kadar lezzetli yapabileceğini iddia ederek VİA’nın tarifini bulmuş. Howard bu ürünü çıkarmaya senelerce zaman bulamamış, ardından geçen sene adam kanserden ölünce apar topar ürünü adamın adıyla Via olarak lanse etmiş. Bu kadar basit ve etkili.

star3

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.10.2010
Philips 6 ay güneşi göremeyecek olan şehre sabah güneşi oluyor

philips

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Philips yeni ürünü olan Wake Up Light’ı dünyanın en kuzey ülkesi olan Svalbard’ın başkenti Longyearbyen’da yapacağı bir deneyin belgeseliyle lanse ediyor. Longyearbyen sakinleri 26 Ekim itibariyle 6 ay boyunca gece yaşayacaklar ve hiç güneşi göremeyecekler. Bu 6 ay süresince yaşadıkları en büyük zorluk sabahları uyanıp işe gitmek ve uyanık kalabilmek. Philips de onların bu problemini çözmelerine yardımcı olabileceğine inandığı Wake Up Light’ı denemek için belgesel yapımcısı ve yönetmeni Doug Pray ile birlikte Longyearbyen’a gidiyor. Facebook ve Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilecek bu deney için Longyearbyen halkı çok heyecanlı.

Mikro sitesine gitmek için tıklayınız.

Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

05.10.2010
Nike BOOM!

gfdad

boom

app

Nike, BOOM! temalı yeni kampanyasını Wieden ile lanse etti. Spotlar, spor karşılaşmalarının en kritik ve can alıcı anlarında Nike’nin vuruculuğuna dikkat çekiyor. Kampanyanın önemli ayaklarından biri de iPhone aplikasyonu. Aplikasyonda yapmak istediğin sporu seçiyorsun ardından idman süreni belirliyorsun sonrasında en gaza getirici playlistini oluşturuyorsun ve sonunda Nike BOOM sana idmanın boyunca dünyadaki en seçkin atletlerden ve koçlarlardan yönlendirmeler ve teşvikler almanı sağlıyor.

Filmleri izlemek için tıklayınız.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

05.10.2010
Panasonic’le “Dünya Öğle Yemeği Saati”

panasonic

Panasonic, 6 Ekim 2010 tarihinde sabah 11’de önce Japonya’da başlayacak ardından Asya, Hindistan, Ortadoğu, Afrika, Avrupa, Amerika ‘da devam edecek ve en son gene Japonya’da bitecek olan dünyanın en çevre dostu öğle yemeğine ev sahipliği yapacak. Bu öğle yemeği saatinde Panasonic yetkilileri tüm katılımcıları organik yiyeceklerin tüketimi, evde, iş yerinde elektrik ve su kullanımı, arabada benzin tasarrufu gibi konular hakkında bilgilendiriyor olacak. Panasonic katılımcıların yanı sıra yemeğe gelemeyen takipçilerinin de bilgilenmesi adına Facebook ve Twitter’dan da an ve an bilgileri paylaşıyor olacak. Panasonic bu günde dünyayı daha yaşanılası bir hale getirmek için insanları aksiyon almaya teşvik edecek.

Web sitesine gitmek için tıklayınız.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.10.2010
Virgin Atlantik’in ilk global reklam filmi

virgin-atlantic-got-it-commercial

virgin1

virgin2

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Virgin Atlantik iletişim mecrası olarak televizyonu hiç tercih etmeyen bir markayken yeni lanse ettiği kampanyasının ana mecrası televizyon oldu. Kullandığı metaforlarla izleyicisini çok fantastik yerlere götüren bu reklam filmiyle Virgin “ben artık oldum” mesajını veriyor.
“Your airline’s either got it or it hasn’t”

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.10.2010
Virgin America Havayolları “garip” aile fotoğraflarını istiyor

5039953075_a3462537c0

Virgin Amerika, Orlando’ya seferler başlattığını duyurmak için oldukça “garip” bir partner seçti kendine. Facebook, Twitter, FriendFeed gibi en popüler sosyal medya sitelerini kullanmak yerine var olan ve çok ilgi çeken bir blogu kullandı. Bugünden 5 Ekim’e kadar Virgin America Facebook sayfasından bağlanarak ya da direk bloga üye olarak Awkward Family Moments bloguna ailenle çektirdiğin en garip ve hatta en utanç verici fotoğrafı yüklersen otomatik olarak Orlando uçuşlarında %33 indirim kazanıyorsun. Ama eğer senin yüklediğn fotoğraf gelmiş geçmiş en “pathetic” fotoğraf seçilirse hem Orlando’ya gidiş dönüş bedava 4 uçak bileti kazanıyorsun hem de üstüne bonus Orlando gezilerinin bir tanesinde Sir Richard Branson’da tanışıyorsun.

Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Bloga gitmek için tıklayınız.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.10.2010
KFC’den yeni bir reklam tekniği : Assvertising

6a00d8341c51c053ef0133f46da777970b-450wi

Picture1jk

KFC “bunless” (ekmeksiz) yeni sandviçi olan Double Down’u gençlere tanıtmak için üniversite kızlarına kampüslerinde giymek üzere arkasında Double Down logosu bulunan eşorfman altları dağıtıyor. Bu sandviçin tanıtımında yer almak isteyen kız öğrencileri “The Order of the Double Down” Facebook sayfasının duvarına hangi üniversiteden olduklarını ve kaç tane eşorfman istediklerini yazıyor, KFC de eşorfmanları ve bir kaç tane sandviçi bedava gönderiyor. İşin sonunda kızlar yapmış oldukları bu tanıtımdan 500$ kazanıyorlar.

Facebook sayfasına gitmek için tıklayınız.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.10.2010
Agaçlar da iletişim kurabilir: ‘Sosyal’ Ağaç

jhgfd

gf

as

EOS Dergisi, insan ve hayvanlar haricinde, bitkilerin de bir yaşamı olduğunu vurgulamak ve insanların dikkatini çekmek için, Brüksel yakınlarındaki, yaklaşıl 100 yaşındaki agacı sosyalleştirdi. Kurdukları mekanizmadaki, toz/ışık ölçer, ısı göstergesi, webcam ve mikrofon ile, ağacın yaşam durumunu ölçerek, bunu insan diline çeviriyor, ve bunu sosyal medyada youtube videoları, twitter, facebook ve flickr sayesinde diğerlerine duyuruyorlar.

Haberin devamı için tıklayınız.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.10.2010
Mini Cooper / Porsche kapışması

6a00d8341c51c053ef0133f0592254970b-450wimini1

6a00d8341c51c053ef01348382cfcf970c-450wi

Mini Cooper’ın CEO’su hem YouTube hem de Facebook’tan yayınladığı video ve New York Times’daki dev ilan aracılığıyla Porsche’nin CEO’sunu düelloya davet etti. Her 2’sinin de kendi seçecekleri sürücülerle 2 arabayı yarıştırmayı teklif etti. Yarış Facebook’tan canlı olarak yayınlanacağı için Facebook’ta oldukça popüler bir konu oldu. Porscheciler ve Miniciler gruplaşmaları anında oluştu. Ancak bir hafta kadar bir süre sonra Porsche bu daveti kabul etmediğini açıkladı ve yarış düzenlenemedi.

Videoyu izlemek için tıklayınız.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet