16.03.2017
Manterruption App

Untitled
Pardon sözünüzü böldüm!

Amerika’nın iki başkan adayı arasında gerçekleşen münazarada Trump’ın Clinton’ın sözünü 51 kez böldüğünü ve buna karşılık Clinton’ın bunu yalnızca 17 kez yaptığını okumuşsunuzdur. Ancak bu durum yalnız münazaralara özgü bir durum değil, hatta bir fenomen haline geldi.

Kadınların sözlerinin çoğu zaman erkekler tarafından bölünmesi durumunun artık bir ismi var: ‘Manterruption’.
Brezilyalı bir kuruluş, bu fenomen üzerinden günlük hayatta kadınların laflarının ne kadar bölündüğünü ölçümleyen bir uygulama tasarladı. Uygulama ‘Manterruption’a bir çözüm sunmasa da konu hakkındaki farkındalığı artırarak bir değişim yaratmayı amaçlıyor.

http://www.womaninterruptedapp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=vz8LgR8dRzQ

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.03.2017
Netflix – Personal Trainer

Untitled

Netflix Make It platformu dizi aşkıyla yanıp tutuşan, dizilerinden ve en sevdiği karakterlerden ayrı duramayanlar için DIY projeler üretiyor.

Cadılar Bayramı’nda hayata geçirdikleri ‘Dizinin başından kalkmadan kapınıza gelen çocuklara şeker verebilen kapı zili’ ve Binge-Watching yaparken uyuyakaldığınızda sizi uyandıran akıllı çoraplardan sonra şimdi de Netflix Personal Trainer ile karşımızdalar.

Spor yaparken en önemli unsur motivasyon. Nike Run Club’ı kullananların aşina olduğu, ünlü sporcuların antremanınız sırasında sizi motive ettiği cümleleri yeniden yorumlamış Netflix. Basit elektronik ve kodlama becerileri gerektiren Netflix Personal Trainer ile spor yaparken yorulduğunuzda en sevdiğiniz Netflix karakterleri size motivasyon sağlıyor. İster Pablo Escobar, ister Frank Underwood size ’Tough Love’ motivasyon cümleleri kuruyor.

Netflix Personal Trainer: https://www.youtube.com/watch?v=NIidTpFVfT4
http://makeit.netflix.com/projects/personal-trainer
Netflix Make It Platformu: http://makeit.netflix.com/projects

Kategori : lorem, ipsum, sitamet