30.04.2014
Geri kalarak yaşama


living with lag – an oculus rift experiment paylaşan: RafineriAjans

Fiber geniş bant sağlayıcısı ume.net, bir saniyelik bile gecikmenin nelere yol açabileceğini gösteren bir deney yaptı. Deneyde 4 kişi sanal gerçeklik sağlayan Oculus Rift aracılığıyla günlük hayatlarına devam etmeye çalışıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
“Kan mağazası”


THE WALKING DEAD BLOODSTORE paylaşan: RafineriAjans

The Walking Dead, hayranları için Portekiz Kan Bankası’yla işbirliği yaparak bir mağaza açtı. Dizinin farklı ürünleri satılan mağazada alışveriş yapabilmenin tek yolu kan vermek. The Walking Dead’in bu kampanyası sayesinde kan bağışı bir önceki yıla göre %571 arttı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Küresel Isınma Menüsü


Global Warming Menu paylaşan: RafineriAjans

WWF, dünyanın en sıcak yerlerinden biri olan Paraguay’da küresel ısınmaya dikkat çekmek için bir kampanya yaptı. Caddeye yemeklerin asfaltın sıcaklığıyla pişirildiği özel bir restoran açtı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
“Linclone”


Heineken presents LINCLONE paylaşan: RafineriAjans

Heineken, Twitter’da başlattığı @awsommovieideas kampanyası sonunda atılan en çılgın tweet’i belirleyerek kısa filme dönüştürdü ve Tribeca Film Festivali’nde yayınladı. Gerçek bir tweet’ten ilham alınmıştır diyerek başlayan filmde Abraham Lincoln’un DNA’sı kopyalanıyor ve ömür boyu başkanlık yapacağı anlatılıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
“Hepimiz aynıyız”


NOMAD SKATEBOARD POLICE paylaşan: RafineriAjans

Nomad, son kampanyasında kaykay yapanlar için yeni bir hareket öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu farklı hayatlar üzerinden anlatıyor. Bir bilim adamı için buluş yapmak, bir polis için cesur olmak ve keman çalan bir sanatçı için kendi özel için tekniğiyle çalmak kadar hassas olduğunu gösteriyor.

Diğer videolar:
http://www.dailymotion.com/video/x1q75a0_nomad-skateboard-scientist_sport

http://www.dailymotion.com/video/x1q75gl_nomad-skateboard-violinist_sport

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Kız çocuğunda mühendis kafası


This is Your Brain on Engineering (GoldieBlox… paylaşan: RafineriAjans

GoldieBlox, son reklamında kız çocuklarının ilk doğdukları andan itibaren pembeler içinde prenses olarak yetiştirilmesine karşı çıkıyor. 80’lerin ünlü “This is your brain on drugs” reklamından ilham aldığı reklamında, bir kız çocuğu yumurtayı prensese dönüştürüyor.

This is your brain on drugs: http://www.dailymotion.com/video/x1ojkbd_this-is-your-brain-on-drugs-original_school

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Büyükannelerin ilk uçak yolculuğu


An _ Ria_s #First flight – the full film paylaşan: RafineriAjans

Vodafone hiç uçağa binmemiş 2 yaşlı kadına, özel jet ile uçuş deneyimi yaşattı. Kadınların uçuşa hazırlık sürecinde ve uçakta yaşadıklarını kampanyanın kısa filminde anlattı. Filmde kadınlar seyahat süresi boyunca sevdikleriyle Vodafone’un yaşlı aile bireylerine özel ürettiği tableti aracılığıyla iletişim kuruyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
İlk yolculuk


#FirstRide_ Shouldn_t the most important ride… paylaşan: RafineriAjans

Mitsubishi,yeni bebek sahibi olan ailelerin güvenlik konusundaki hassasiyetini düşünerek bir kampanya yaptı. Yeni doğan bebekleri ile ilk yolculuklarını gerçekleştiren aileleri hastaneden eve giderken yalnız bırakmadı ve onlara güvenli bir yolculuk sağladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
“A’dan Z’ye dans”

A-Z of Dance from Sebastian Lange on Vimeo.

Diesel yeni Jogg Jeans Koleksiyonu için, ünlü sokak dansçısı Lil Buck’dan Rihanna’nın “Pour It Up” klibindeki dansçıya kadar dünyanın en ünlü dansçılarını bir araya getiren bir proje yaptı. Bu projeyle koleksiyonun rahatlığını göstermek isteyen Diesel, Nisan ayında 2. videoda yer alacak dansçıları seçmek için Londra’da bir yarışma düzenleyecek.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Sanatın iyileştirici etkisi

Embers of Empathy from David Joubert on Vimeo.

2013 yılında Avustralya New South Wales’de çıkan yangın çok büyük bir alana etki etti. Birçok insan evsiz kaldı ve yaralandı. Avustralya Red Cross Derneği ve 12 sanatçı, zarar gören insanlara yardım için bu felaketin sembolleri olan kömürlerden açık artırmayla satılmak üzere sanat eserleri yaptılar.

Kampanya sitesi: http://www.embersofempathy.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Kombi’nin son dilekleri


Kombi Last Wishes _ Volkswagen paylaşan: RafineriAjans

Volkswagen’in üretimine son verilen ikonik aracı Kombi, veda etmeden önce sevenlerini mutlu etmek için yaptıklarını kendi anlatıyor.

Kampanya sitesi: http://kombi.vw.com.br/en/last-wishes

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2014
Geri dönüşümlü kotlar


PHARRELL WILLIAMS Presents G STAR RAW For The… paylaşan: RafineriAjans

G-Star ve Bionic Yarn işbirliği yaparak “RAW For The Oceans” koleksiyonunu oluşturdu. Denizdeki geri dönüştürülen plastik atıklardan üretilen koleksiyonun tanıtım videosunda Pharrell Williams’ın Happy şarkısı eşliğinde süreç anlatılıyor.

Kampanya sitesi: https://www.g-star.com/en_us/rawfortheoceans/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet