30.06.2015
Wireless Bungee Jumping

Ikea wireless şarjının tanıtımını wireless bungee jumping ile yaptı. Ekstrem sporlarda teknoloji kullanılırsa neler olabileceğini gösteren videoda bir adam atlama halatı olmadan 61 metre yükseklikten atladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.06.2015
Reflector Protector

Güney Afrika’nın yoksul bölgelerinde insanlar gece evinlerine yürüyerek dönerken yollar karanlık olduğu için kaza geçirerek hayatını kaybediyor. Alkollü içecek markası Edward Snell, insanların kıyafetlerinde taşıyabilecekleri ve karanlıkta görünmelerini sağlayacak yansıtıcı bardak altlıkları üretti. Tek tarafı yapışkanlı bant diğer tarafı yansıtıcı olan altlıklar, gece yürüyenlerin 150 metre uzaktan bile görünebilmelerini sağladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.06.2015
Babalar Günü’ne Daha Duygusal Yaklaşım

Babalar Günü'nden 20 video from rafineri

2015 Babalar Günü iletişimlerinden 20 video seçtik ve kısa bir sunum haline getirdik. Bu Babalar Günü’nde, bugüne kadar dizginlenmiş duyguların tüm dünyada biraz daha fazla açığa çıktığını gördük. Bunun yanında “hem annelik, hem babalık yapan annelerin Babalar Günü’nün kutlanması” gibi farklı yaklaşımlarla da karşılaştık.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.06.2015
Renkli tuzlar

Fundación Favaloro Enstitüsü, yemeklere gerekenden çok daha fazla tuz eklendiğinin fark edilmesi için renkli tuzlar üretti. Rengarenk tuzlar her yerde satılmaya ve kullanılmaya başlandığında tuz kullanımı ciddi oranda azaldı. Kampanya sonunda Arjantin’in en büyük tuz firması da bilinçlendirme projesine katkıda bulunmak için bu tuzlardan satmaya başladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

23.06.2015
Children Off Street View

Save The Children_ Children Off Street View from J. Walter Thompson México on Vimeo.

Save The Children, Meksika sokaklarında yaşayan ve çalışan çocukların dünyanın her yerinden görülebilmesini sağlayan bir proje gerçekleştirdi. Google Street View ile anlaşarak çocukların bulunduğu yerleri pin’leyen Save The Children, bu pin’ler sayesinde çocukların her yerden yardım alabilmelerini sağladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.06.2015
İçilebilir reklamlar

NCAA sponsorlarından Coca Cola, içilebilir reklamlar yaptı. Coca Cola Zero’yu daha çok kişinin denemesi amaçlanan reklamlarda televizyon ya da radyodaki sesi Shazam’a dinletenlere bedava Coca Cola Zero kuponu hediye edildi. Final maçı zamanında yerleştirilen billboard’dan Coca Cola Zero içilebildi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.06.2015
Beer Beauty

Araştırmalar biradaki vitaminlerin ve proteinlerin birçok şeye iyi geldiğini ve erkeklerin çoğunun bakım ürünü kullanmadığını gösteriyor. Carlsberg de bira kullanarak erkeklere özel bakım ürünleri üretti.

Satın almak isteyenlere: http://www.thirstforgreat.com/carlsberg/beer-beauty/carlsberg-beer-beauty.html

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.06.2015
The Safety Truck

Arjantin’de saate ortalama 1 kişi trafik kazasında hayatını kaybediyor. Trafikte en riskli anlar ise sollama yaparken yaşanıyor. Samsung da sürücülerin kamyonları sollarken tehlikeye girmemeleri için kamyonlarının arkasına yolu gösteren özel ekranlar yerleştrdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.06.2015
Titanic’e dayanan maskara

Loreal, suya dayanıklı maskarasının dayanıklılığını 100 kadına Titanic filmini izlerek test etti. Film başlamadan tüm kadınların fotoğrafı çekildi. Yaklaşık 3 saat süren film boyunca ağlayan kadınların çıkınca da fotoğrafları çekilerek film öncesi çekilenle karşılaştırıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

16.06.2015
Trafik ışıklarında kahve molası

Nescafe, günlük yaşamda yeni insanlarla iletişime geçmeyi kolaylaştıran bir kampanya yaptı. Trafik ışıklarına, karşı karşıya duran iki kişi aynı anda basınca çalışan ve kahve veren makineler yerleştirdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

15.06.2015
“Alışılmışın dışında 1000 yıl “

Finlandia Vodka, “less ordinary” kampanyasına insanları alışılmışın dışına çıkmak için teşvik eden bir filmle devam ediyor. Filmde sınır tanımayan 14 farklı kişinin öyküleri anlatılıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.06.2015
“Orjinallik bozulursa… “

Land Rover, araçlarındaki her parçayı özel olarak o araç için ürettiğini söylüyor ve serviste orjinal yedek parça kullanılmayan araçların benzetmesini doğada aynı uyumsuzluk olsa neler yaşanabileceğini göstererek anlatıyor.

Kampanya videoları:

Kategori : lorem, ipsum, sitamet