29.08.2014
60 yıllık bağlılık

Holden, 60. yılı şerefine 1969 model bir Monaro’yu tamir ediyor. İnternet sitesinde kendi tarihini hikayelerle anlatan Holden düzenlediği yarışmaya katılarak kendi Holden hikayesini en iyi anlatan kişiye, tamir ettiği özel arabayı hediye ediyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.08.2014
“Sosyal Medya’da Olaylar // vol.3″

İlham proje.sm olaylarNo3.Agustos2014 from rafineri

Sosyal Medya’da son dönemde dikkat çeken haberler / trendler ve markalarımızdaki ilginç etkileşimleri içeren mini raporumuzun 3. Sayısı çıktı!

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.08.2014
“Sessizlik lütfen”

Amerika Açık Tenis Turnuvası sponsoru Heineken, Manhattan’da bir meydana hakem koltuğu kurdu. Koltuğa hakemlik yapmak için oturup yoldan geçen herkesi susturabilenlere 2 kişilik turnuva bileti hediye etti.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.08.2014
“Neredeyse yasal rehin dükkanı”

Walter White ve Jesse Pinkman (Breaking Bad), Audi’nin Emmy Ödülleri sponsorluğu filminde legal bir iş kurdular. Filmde dükkana Emmy Ödülünü vermek için gelen Julia Louis-Dreyfus, unuttuğu araba anahtarını geri almaya döndüğünde durumun aslında yine gözüktüğünden farklı olduğu ortaya çıkıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.08.2014
Ramazan ve Bayram

Ramazanİletisimleri2014 from rafineri

2014’te yine kalabalık aileler ve sofralar Ramazan iletişiminin merkezindeydi. Bu iletişime yaz Ramazanı vurgusu da eklendi. Dede-torun iletişimiyle kampanyalara yeni boyutlar katıldı. Ramazan geleneği ve değerleri gündeme geldi. Elbette bereketiyle birlikte masrafı da bol Ramazan kampanyalara konu oldu. Ramazan sonrası Bayram iletişiminde de farklı konseptler kullanıldı: Birliktelik, kavuşma, barışma temalarına, Yaz bayramı ve yalnız dedelerin hikayeleri eklendi. Özel günlere hazırlık ve çocuklar gözünden bayram dışında, her sene olduğu gibi Bayram Kredileri de iletişimde yerini aldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.08.2014
Tweet’le alışveriş

Marc Jacobs, Londra’da Daisy parfümüne özel 2 gün süreli gezici bir mağaza açtı. Mağazanın özelliği alışverişlerin parayla değil tweet’le gerçekleşiyor olması. Mağazaya gelerek #MJDaisyChain hashtag’iyle tweet atanlar alışveriş yapabiliyor. Ayrıca günün en yaratıcı tweet’ini atana Marc Jacobs çanta da hediye ediliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.08.2014
Karanlıkta kahve tadımı

Tim Hortons Cafe, yeni koyu kavrulmuş kahvesinin tanıtımı için Toronto’da bir mağazasını siyaha boyadı ve kahve almak isteyenlere ilginç bir deney yaptı. Tamamen siyaha boyanan mağazaya girenler karanlıkta çalışanlar tarafından yönlendirilerek sipariş verdi ve kahve denedi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

15.08.2014
Acı geçicidir. Reebok kalıcı.

Reebok, sponsorluğunu yaptığı “Tough Viking” yarışında müşterilerine 6,000 $ hediye çeki veriyor. Çeki kazanmak isteyenlerin yapması gereken vücuduna en büyük Reebok amblemi dövmesini yaptırması ve Reebok’a olan sevgisini kanıtlaması.

Kampanya sitesi: http://reebokforever.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.08.2014
Herkesin kazandığı kampanya

Skype ve Acer, başlattığı kampanyanın tanıtımını için tabletle sihir yapıyor. Yoldan geçenlere Acer tablet ile Skype yaptırırken bir anda ekrandan top çıkıyor. Kampanyaya katılmak isteyenler ise Skype hesaplarına Acer’ı ekleyip, verilen görevleri tamamlayınca New York bileti gibi birçok hediye kazanıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.08.2014
Eski aşk hikayeleri temizleniyor

Online buluşma sitesi iumsocius, üyelerine yönelik birçok etkinlik düzenliyor. Son etkinliğinde insanların eski sevgililerinin verdiği hediyeleri saklamamasından yola çıkarak bir “Ex Market” oluşturdu. Kore’de bir meydana kurulan pazarda herkes gelip kendi istediği eşyayı üzerine hikayesini de yazarak sattı. Eşyaları satın alanlar akşam yapılan etkinliğe de bilet kazandı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.08.2014
Bağış için korkularınla yüzleş

Kanada Kanser Derneği, kanserle yaşamanın nasıl bir korku olduğunu anlatmak ve bağış toplamak için insanları korkularıyla yüzleşmeye davet ediyor. Kampanyaya katılmak isteyenler, en büyük korkularının ne olduğunu ve kaç paraya onunla yüzleşebileceğini belirliyor. Bu para internet üzerinden bağışlarla toplandığında katılanlar korkularıyla yüzleşiyor ve toplanan parayı derneğe bağışlıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.08.2014
Hayat kurtaran bağışlar

Unicef, yapılan ufacık bağışın bile çocukların kendi ayakları üzerinde durmalarına yardımcı olduğunu hacıyatmaz bağış kutusuyla bağışçılara kanıtlıyor. Kutunun içine para atıldıkça yerde yatıyor gibi görünen çocuk yavaşça ayağa kalkıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet