30.05.2014
Bir dahaki ben olur muyum?


The Sleeping Drunks Billboard. paylaşan: RafineriAjans

Japonya’da insanlar haftasonları çok fazla alkol tüketiyor ve sokaklarda uyuyakalıyor. En ünlü barlardan biri olan Yaocho, bu alışkanlık haline gelmiş durumu değiştirmek için uyuyan insanları postere dönüştüren bir kampanya yaptı. Sokakta yatan insanların #toodrunk (#homisugi) hashtag’iyle resimleri Instagram’da paylaşıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.05.2014
Son dakika haberleri kağıt havluda


Paper Towel Dispenser News paylaşan: RafineriAjans

Mas Por Mas Gazetesi, yazılı basının bitmediğini kanıtlayan bir kampanya yaptı. Meksika’da bazı sinema ve alışveriş merkezi tuvaletlerindeki kağıt havlu makinelerinin içine Wi-Fi yazıcılar yerleştirdi. Makine önüne elini silmek için biri geldiğinde üzerinde son dakika haberlerinin olduğu kağıt havlular bastı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.05.2014
“Your Verse”


Esa-Pekka_s Verse paylaşan: RafineriAjans

Apple, iPad “Your Verse” kampanyasına devam ediyor. Yeni reklamlarında farklı alanlardan uzman kişilerin beste yapmak, blog yapmak, yol bulmak gibi şeyler için iPad’ı hangi alanlarda kullandıklarını ve iPad’ın nasıl vazgeçilmez hale geldiğini herkesin kendi hikayesi üzerinden anlatıyor.

Cherie’s verse: http://www.dailymotion.com/video/x1×8d5o_cherie-s-verse_tech

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.05.2014
“Şu anda dünyanın neresindesin?


#GlobalSelfie Photos of our Beautiful World paylaşan: RafineriAjans

NASA, Dünya Günü’nü kutlamak ve çevresel farkındalığı artırmak için farklı ülkelerden insanların fotoğraflarını toplayarak “Global Selfie” projesini gerçekleştirdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

23.05.2014
Dünyanın ilk feromon kartvizitleri

AXE PHEROMONE BUSINESS CARDS from Bolts and Gears on Vimeo.

AXE, Toronto’da çalışanın adının yanı sıra onun feromonunu da (cinsel uyarıcı etkisi olan hormon) taşıyan özel kartvizitler üretti. Çalışanlarından ter ile salgılanan feromonu elde edebilmek için onlara saç bandıyla spor yaptırdı. Spor sonrası, banttaki teri de kullanarak kişiye özel solüsyonlu kartvizitler üretti.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.05.2014
Sokakta müzik


Beck_s Playable Poster – On the Streets paylaşan: RafineriAjans

Beck’s, Yeni Zelanda Müzik Haftası’nı desteklemek için Yeni Zelandalı sanatçılarla anlaşarak interaktif posterler tasarladı. Yoldan geçenler posterlere dokununca müzik çalmaya başlıyor, isteyenler kendi remixini de oluşturabiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.05.2014
Dev bulaşık makinesi


Huge Pop-up Art Prank paylaşan: RafineriAjans

Samsung, bulaşık makinesindeki yeni teknolojisini yoldan geçenlerin deneyimlemesi için Cape Town’da bir meydana büyük metal bir kutu yerleştirdi. Kutuya girip düğmeye basanlar Samsung’un waterfall teknolojisinin nasıl çalıştığını yaşayarak öğrendiler.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.05.2014
Satılık yağmur suyu


Rain for sale por Ogilvy Colombia, Geometry… paylaşan: RafineriAjans

Dünyanın en fazla yağış alan şehirlerinden biri olan Lloró’da yeterli temiz su olmadığı birçok hastalık yaşanıyor. Coca Cola, Lloró’ya temiz su sağlayabilmek ve bu hastalıkları azaltabilmek için bir kampanya yaptı. Halk yağmur suyunu şişelerde biriktirerek bu suyu Coca Cola yardımıyla satışa çıkardı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

16.05.2014
Tahtrevalli çeşmesi


Lifebuoy Jump Pump Music Video paylaşan: RafineriAjans

Her yıl 5 yaş altı 2 milyondan fazla çocuk ellerini yıkama alışkanlıkları olmadığından kaptıkları hastalıklardan ölüyor. Sabun markası Lifebuoy, çocuklarda bu alışkanlığı yaratmak için onlara özel eğlenceli bir proje yaptı. 1500 okulun bahçesine tahtrevalli çeşmeler kurdu.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.05.2014
Ev alışverişinde hayvan sahiplenme


Home for Hope paylaşan: RafineriAjans

İkea, müşterilerini köpek sahiplenmeye teşvik edecek bir kampanya yapıyor. Barınaktaki köpeklerin fotoğraflarını çekerek mağazalarına gerçek boyutlu maketlerini yerleştirdi. Fotoğrafı olan köpeği sahiplenmek isteyenler QR kod ile gerekli tüm bilgiye sahip olabiliyor.

http://www.homeforhope.sg/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.05.2014
Yarış arabasına dönüştüren benzin


STOCK CAR TRANSFORMER paylaşan: RafineriAjans

Shell, normal arabalara da yarış arabalarında kullanılan benzini sattığını duyurmak için bir kampanya yaptı. Benzin istasyonuna büyük bir LED ekran yerleştirdi. Benzin almak için istasyona gelen araçlar ekranın yanına geldikleri an birer yarış otomobiline dönüştüler.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

09.05.2014
Ağlayamayan küçük kız


The Girl Who Couldn_t Cry – Water is Life paylaşan: RafineriAjans

Water is Life Derneği, Hindistan’da yaşayan küçük bir kız çocuğunun hayatını anlatıyor. Hayatı boyunca yemek bulamayan, kardeşi öldürülen, küçük yaşta evlendirilen kız hiç ağlamıyor. Reklamın sonunda ağlamamasının sebebinin vücudunun su kaybetmesinden dolayı ağlayamaması olduğu ortaya çıkıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet