31.03.2015
Magic Hour Shops

Her gün büyüleyici 2 an yaşanır: Güneşin doğuşu ve batışı. Bu anlar aynı zamanda outdoor aktiviteler için de en uygun zamanlardır. Peak Performance, bu anların en güzel yaşandığı noktalarda online pop-up mağazalar açıyor. O an orada olabilenler, mağazadaki ürünleri ücretsiz alabiliyor.

Kampanya sitesi: http://www.catchmagichour.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

30.03.2015
“Relock Love”

Paris’te aşk kilitleriyle ünlü Pont des Arts köprüsünün bir bölümü yıllardır üzerinde taşıdığı kilitleri taşıyamayıp 2014 yılında çöktü. Orange dünyanın her yerinden gelen insanların sürdürdükleri bu geleneğin kaybolmaması gerektiğini düşünerek bir mikro site geliştirdi. Köprüdeki kilitlerin tek tek fotoğrafını çekerek siteye yükleyen Orange, aynı zamanda köprüye kilit asamamış olanlara online olarak kilit asma şansı da veriyor.

Kampanya sitesi: http://relocklove.orange.fr/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.03.2015
“Saving for special moments”

PNC Bank, reklam filminde küçük bir kızın hayallerindeki düğünün nasıl olduğunu gösteriyor. Unicorn’lar, peluş ayılarla dolu masalsı bir dünyada yapılan düğünün aslında bir babanın çoçuğu için birikim yaparken hayal ettikleri olduğu ortaya çıkıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.03.2015
“The Pepper Hacker”

Yapılan araştırmalar insanların artık yemek sofrasında da online olduğunu dolayısıyla aile içinde bile kurulan iletişimin gittikçe azaldığını gösteriyor. Sos markası Dolmio, yemek sofralarını tekrar canlandırmak, sohbet edilir bir yer haline dönüştürmek için özel biber değirmeni geliştirdi. Değirmeni bir defa çevirince evdeki Wi-Fi bağlantı kesiliyor, açık olan elektronik aletler kapanıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.03.2015
Airbites

Farklı bir şehre ya da ülkeye gidince oraya özgü yemekleri yemek için genelde oldukça yüksek paralar ödenir ve çoğu zaman yemekler beklendiği gibi olmaz. Airbnb yeni sistemiyle tatilcilere yerel lezzetleri gerçekten oranın halkından yeme imkanı sunuyor. Airbites sisteminde hem pişirdiği yemeği paylaşmak isteyenler ufak bir para kazanıp yalnız yemek yemiş olmuyor hem de turistler gerçekten bölgenin yemeklerini yiyebiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.03.2015
Kaybolan Billboard

Audi’nin A7 h-tron modeli çalıştığında arkasında su buharından başka bir şey bırakmıyor. Bugüne kadar Audi’nin ürettiği çevreye en duyarlı motora sahip aracın tanıtımı da çevreye duyarlı bir şekilde, yalnızca su buharı ile görünen ve kaybolan billboard’lar ile yapıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

23.03.2015
Mutfaktan veda mektubu

Kitchenworld – The Letter from hasan & partners on Vimeo.

Kitchen World’un son reklamında bir mutfak ardında veda mektubu bırakarak ev sahibini terk ediyor. Mektupta “ev sahibinin kendinde herhangi bir sorun aramamasını, mutfağın yalnızca artık ondan daha iyilerine layık olduğunu düşündüğü için terk ettiği” yazıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.03.2015
IKE Andrews’in sanat eserleri

Ikea, Hollanda’da bir sanat müzesinde kendi sattığı tablolardan birini Ike Andrews isimli bir sanatçının eseri olarak sergiledi. Müze ziyaretçileri, eseri satın almak için milyonlar teklif ettiklerinde Ikea’dan alabileceklerini öğrendiler.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.03.2015
Her silahın bir hikayesi var

Amerikalıların %60’ı silahları olursa kendilerini daha güvende hissedeceklerini söylüyor. States United to Prevent Gun Violence, aslında durumun böyle olmadığını kanıtlamak için bir silah dükkanı açtı. Bütün silahların hikayesi olan dükkana gelenler, o silahla daha önce yaşananları duyunca silahlanmayla ilgili fikirlerini değiştirdiler.

Kampanya sitesi: http://gunswithhistory.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.03.2015
Park&Drive

Varşova’nın “Mordor” olarak anılan bölgesinde her gün binlerce çalışan park problemi yaşıyor. Volkswagen, çalışanların hayatını kolaylaştırmak için onlara randevuyla park yeri tutuyor. Kararlaştırılan saatte o noktaya gelip arabasını park edenler park yeri aramak yerine aynı süreyi VW araçlarında deneme sürüşü yaparak geçiriyorlar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

16.03.2015
“Renksiz gelecek”

Dulux, reklam filminde renklerin unutulduğu fütüristik bir evrende renkli kalmak için mücadele eden insanların hikayesini anlatıyor. İnteraktif filmde renklerin üzerine tıklayınca o rengin kullanımıyla ilgili ilham veren görsellerle birlikte satın alma imkanı da sunuluyor.

Kampanya sitesi: http://www.duluxletscolourmagazine.co.uk/interactive

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.03.2015
“Yemekte buluşalım”

Wolf Ranges – Reclaim the Kitchen from The Academy on Vimeo.

Yapılan birçok araştırma insanların sofrada sosyalleştiğini, daha mutlu ve sağlıklı olduğunu gösteriyor. Ama günümüzde değişen yeme alışkanlıkları nedeniyle herkes giderek daha sağlıksız yaşıyor. Mutfak ürünleri satan Wolf, yaptığı kampanyayla herkesi tekrar muftağa, yemek yapmaya ve sevdikleriyle daha sık vakit geçirerek sağlıklı olmaya davet ediyor.

Kampanya sitesi: http://reclaimthekitchen.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet