29.09.2015
Enjoy Earth

Nasonex Allergy, insanların yaşamını zorlaştıran alerji sorununa yönelik başlattığı yeni kampanyası “Enjoy Earth” için yaratıcı bir reklam filmi hazırladı. Filmde Nasonex Allergy’nin varlığından habersiz astronotların Mars’a gidiş nedenleri anlatılıyor. Kedilere, polenlere ve hatta Dünya’ya alerjileri olan astronotlar kaçış olarak gördükleri bu tek yönlü Mars yolculuğunu seve seve kabul ediyorlar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.09.2015
Do You Know What Your Marketing Is Doing?

Adobe Marketing Cloud, hatalı pazarlamanın nelere yol açabileceğini gösteren eğlenceli bir reklam filmi hazırladı. Daha önce yayınlanan “Do you know what your marketing is doing?” reklamları kadar komik olan bu yeni reklam, doğru veriye sahip olmadan pazarlamanın nasıl sonuçlanacağını eğlenceli bir dille anlatıyor.

Filmde AstroBoost adında bir enerji içeceği markası, Mars’a gidiş projesine sponsor oluyor. Ancak geri sayım yaklaştıkça, sponsor olan marka sürekli komuta merkezini arayarak anlamsız isteklerde bulunuyor. Bu istekleri çaresizce yerine getirmeye çalışan ekip, geri sayımın sonuna gelindiğinde ise bir anda elektrikler kesiliyor ve sponsorun bütçesinin tükendiği söyleniyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.09.2015
‘Joy Will Take You Further’

Johnnie Walker yeni ve en büyük uluslararası kampanyasını başlattı. Yıllardır sürdürdüğü ‘Keep Walking’ kampanyasına yeni bir boyut getiren marka ‘Joy Will Take You Further. Keep Walking’ söylemiyle karşımıza çıkıyor.

‘Hayatta emek verdiğin herşey seni bir yerlere ulaştıracak fakat keyif alarak devam etmek seni daha da ileri götürecek’ düşüncesini aktaran Johnnie Walker, bu yeni kampanyayı tanıtmak için Jude Law, Zhao Wei ve Montseratt Oliver gibi ünlülerin rol aldığı reklam filmini yayınladı

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

16.09.2015
‘Never Tolerate The Stain’

Deterjan markası Tide, eşcinsel evliliğini konu alan eğlenceli bir reklam filmi hazırladı. Geleneksel evlilik anlayışını esprili bir şekilde eleştiren film, smokin giymiş iki erkeğin ele ele kiliseye doğru yürümesi ile başlıyor. Kapıya doğru yaklaştıklarında rahiple konuşan kadın, elindeki İncil’i sert bir şekilde rahibin eline tutuşturarak eşcinsel çifte dönüyor ve ‘ Ne kadar Çirkin ! Bu kutsal durumu kirletmenize izin veremem !’ diyor. Zaten tedirgin olan çift, kendilerini ifade etmeye çalışırken, kadın çantasından Tide to Go leke çıkarıcıyı çıkartıp eşlerden birinin gömleğindeki lekeyi siliyor. Papyonlarını da düzelttikten sonra kusursuz olduklarını söyleyerek önlerinden çekiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.09.2015
‘I Will Survive’

Blue Cross Hayvanlara Yardım Derneği, hayvanlarına kötü muamele eden sahiplere dikkat çekmek için, Baxter adlı köpeğin evden kaçışını ve yeni yuva arayışını anlatan bir reklam filmi çekti. Filmde kavga eden sahiplerinden kaçan Baxter’ın ‘I will Survive’ şarkısını söylerken, onun durumda olan diğer hayvanlarla karşılaştığını ve sonunda kendine daha iyi bir yuva bulduğunu görüyoruz.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.09.2015
I Am Train

İngiltere’de hizmet veren Trainline.com yeni mobil uygulamısını tanıtmak için ‘I am train’ başlıklı bir reklam filmi hazırladı. Kullanıcıların daha hızlı ve daha kolay tren bileti almasını sağlayan uygulama, tren istasyonlarındaki yoğunluktan kurtulmanızı amaçlıyor. Reklam filminde, kabalık bir tren istasyonunda insanların arasından sıyrılarak geçen tren adam, iç ses aracılığıyla tren istasyonlarının ne kadar kaotik olduğunu, ama bütün avantajları ve sistemi bilerek herkesten daha ucuz bilet aldığını anlatıyor. Reklamın sonunda kalabalığın arasında sakince bekleyen tren adam, tren yaklaşırken yaşanacakları bildiği için içindeki savaş çığlığını tren kornası benzeri bir sesle dışarı atıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.09.2015
A Mother’s Touch

Güney Afrika da bir ilaç markası olan Lennon, ‘Çocuklar hasta olduklarında ilaçları değil, annelerini hatırlarlar’ mesajını vermek için bir film yaptı. Filmde önce annelere çocukları hasta olduklarında nasıl müdahale ettikleri soruluyor, daha sonra da çocuklara bu süreci nasıl hatırladıkları soruluyor. Anneler sorulara rasyonel yaklaşırken, çocuklar anneleriyle yaşadıkları duygusal ve sevgi dolu anları anlatıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.09.2015
The Fairest Night

Andes, Mendoza kasabasındaki bütün yakışıklı ve çekici erkekleri uzun bir Cumartesi gecesi, yeni reklam filmi için oyuncu seçimine davet eder. Bu gerçek olmayan oyuncu seçimininde onlara okumaları için parça parça kelimeler verilir. Bu kelimeler birleşip cümle olduğunda ise ortaya hiç beklemedikleri bir durum çıkar. Aslında Cumartesi gecesi, Mendoza gece hayatından uzaklaştırılmak ve normal görünümlü erkeklere adil bir gece yaşatmak için orada toplandıklarını anlarlar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

07.09.2015
Fireworks

Sony, yeni ürünü 4K Ultra HD TV için ayrıntılı görüntü kalitesini vurgulayan bir reklam filmi çekti. Filmde birçok farklı açıdan renk renk, farklı şekillerde havai fişekler görüyoruz. Sonunda bir çift, bütün havai fişekleri net görebildiği yüksek bir yerden izlerken aslında o görüntünün 4K Ultra HD TV görüntüsü olduğu anlaşılıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.09.2015
Stepping

Honda, yeni modeli HR-V için bir reklam filmi yaptı. İzlemeye değer bu reklamın koreografisi için “Precision-walking” isimli Japon sanatından esinlenildi. Gösterilen koreografiyle Honda’nın motor mükemmeliyetine inancı anlatılıyor ve film “Precisely, pleasingly, perfect” cümlesiyle sona eriyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.09.2015
Feel Every Smile

Listerine, görme engelli insanlar için geliştirdiği, insanlar gülümsediğinde titreşimle bildiren ‘Smile Detector App’in lansmanını kısa bir filmle yaptı. ‘Feel Every Smile’ isimli kısa filmde, gülümsemenin ne kadar güçlü olduğu ve insanların bunu göremeseler de hissetmelerinin mutluluk verici olduğu anlatılıyor. Listerine bu kampanyasıyla, hem görme engelliler için yararlı ve mutluluk verici bir app geliştirdi, hem de marka karakterini desteklemiş oldu.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet