30.04.2015
“Ailen için yavaşla”

Volkswagen, güvenlik için yaptığı en son kampanyada sürücülerin dikkatini çocukları aracılığıyla çekti. Çocukların aileleri için belirledikleri hız limitini, kendi el yazılarıyla araçların hız göstergelerine yerleştirdi. Sürücü o hıza geldiğinde kendi çocuğunun uyarısıyla karşılaştı.

Kampanya sitesi: http://www.volkswagen.co.nz/speeddial/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.04.2015
“Müziğin düşmanı yoktur”

Dernek ve vakıflar için müzik yapan Music Has No Enemies, müzik ile hayatları kurtulan 2 kişinin hikayesini anlatan filmler yayınladı. İlk filmde 2.Dünya Savaşı’nda Almanlara karşı savaşan Jack’in, trompet çalarak Alman askerle yaşadığı duygusal anı anlatılıyor. İkinci filmde ise kaçırılan küçük Willie’nin tüm yol boyunca şarkı söylemesi üzerine kaçıran adamla yaşadığı hikaye anlatılıyor.

Kampanya videosu/Willie: https://youtu.be/8SXn1E1M8FY

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.04.2015
“Sherlock yaklaşırken”

MG Cars Benedict Cumberbatch TVC 2015 from MARKETING INTERACTIVE on Vimeo.

Çinliler tarafından satın alınan İngiliz araba markası MG Motors’un reklam filminde, İngiliz olmayı tüm dünyaya anlattığı söylenen Benedict Cumberbath oynuyor. Sherlock dizisinde Sherlock Holmes’u canlandıran Cumberbatch, reklamda da dizideki karakteriyle yer aldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.04.2015
“#EndToAbuse”

Unicef, pandomim sanatçılarıyla çocuğa uygulanan şiddete dikkat çekti. Uruguay’da caddenin ortasında sanatçıları görenler eğlenmek için durduklarında aslında çocuklara şiddet uygulayan yetişkinlerle karşılaştılar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.04.2015
“Alternatif yolculuk”

Telekomünikasyon şirketi Optus’un ödüllü yönetmen Paul Middleditch ile çalıştığı reklam filminde sıradan hayatı olan bir aile, internet ve televizyon sistemiyle açılan büyüleyici bir dünyaya gidiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.04.2015
“Love at its simplest”

Ikea, düğün organizasyonu yaptığı bir platform oluşturdu. Platformda çiftler nasıl bir düğün istiyorlarsa o düğün en ince detaylarıyla planlanıyor, ardından çiftler online platform üzerinden evleniyor. Davetliler de kendi istedikleri yerden online olarak düğüne katılabiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

16.04.2015
Astronotların görebildiği mesaj

Hyundai arabalarını kullanarak astronot bir babaya kızından mesaj gönderdi. 13 yaşındaki Stephanie Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çalışan uzun süredir göremediği babasına, 11 adet Sedan Genesis aracılığıyla kendi el yazısıyla uzaydan görülebildiği bir mesaj gönderdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

15.04.2015
#Catstacam

Catstacam – Whiskas from Clemenger Sydney on Vimeo.

Sosyal medyada en çok ilgi gören içerikler kediyle ilgili olanlar. Whiskas da kedilerin farkında olmadan birileri tarafından sosyal medyaya koyulmaktan sıkıldıklarını düşünüp onlar için kendi çektikleri fotoğrafları yükleyebilecekleri özel bir kamera geliştirdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.04.2015
“The Choice”

Volkswagen’in son reklam filminde, ışınlanmayı bulan adam yeğenine bir mektup bırakarak ölüyor. Yeğeni mektuptaki gizemli evde ışınlanabildiğini görüyor. Ama bu buluşla birlikte yolların önemini yitireceğini öğrenince ışınlanma ve arabası arasında tercih yapması gerekiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.04.2015
“Bluey ve çiçek geçidi”

KLM, çocuklara özel animasyon serisinin ilk filmini yayınladı. Kısa filmde maskot Bluey’in, babası ve arkadaşıyla Hollanda’ya yaptığı yolculuk anlatılıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.04.2015
“Breathalyzer”

Uber, alkollü araç kullanmayı önlemek için Kanada’da gece kulüplerinin en fazla bulunduğu bölgeye özel bir alkolmetre koydu. Kiosk alkolmetreye 6 saniye üfleyince, yasal limitin aşılıp aşılmadığı ölçülüyor. Limiti aşanlara, Uber özel araç gönderiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

09.04.2015
“Dream Island”

Heineken, “Open your world” kampanyası kapsamında rüyaları gerçekleştirdi. Dünyanın farklı yerlerinden gelen 6 kişiyi hayallerini yaşayabilecekleri özel adaya gönderdi. Tayland’daki bu rüya adasında 1 hafta boyunca çocukluktan beri hayal edilenler gerçekleştirildi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet