18.12.2015
Winter Is Not Coming: Season 6 Teaser

Greenpeace Fransa, küresel ısınmaya dikkat çekmek için Game of Thrones dizisinin 6. sezon fragmanı niteliğinde ironik bir reklam filmi çekti. Reklam filminde “birkaç derecenin bütün hikayeyi değiştirebileceği” vurgulanırken, dizinin meşhur repliği de “Winter is not coming” olarak değiştirilmiş. Kampanyayı desteklemek amacıyla hazırlanan winterisnotcoming.org isimli mikrositede de diziden sahneleri içeren gif’ler ve Greenpeace eylemleri yer alıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

15.12.2015
Next Stop New York

Norveç Havayolları, Oslo’da metro yolcularına ilginç bir sürpriz hazırladı ve insanları New York’a uçmaya yönlendirmek için Natinaltheatret metro istasyonunu, Times Meydanı’ndaki metro istasyonuna dönüştürdü. İnsanlara New York’ta olmanın nasıl bir his olduğunu yaşatmak ve New York’a gitmeleri için ilham vermek hedefiyle hazırlanan kampanyada kilise korosundan, Amerikan futbolcularına, New York’lu iş adamlarından çıplak bir kovboya kadar New York’ta karşılaşılabilen türlü karakterler istasyona toplandı. Şehrin ve verilmeye çalışılan hissin ritmi, sokak sanatçılarının performanslarıyla sağlandı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.12.2015
The Not So Sweet Cider

Old Mout Cider, bira içen erkekleri hedef alan yeni cider (elma şarabı) ürünü ‘Hard Cider’ için esprili bir reklam filmi çekti. Renkli ve ışıltılı bir görsel dünyaya sahip kategoride, tatlı olmayan tadı ile daha maskülen bir konumlamayı hedefleyen ürün, ‘The not so sweet’ sloganıyla dikkat çekiyor. Eric Kissack tarafından çekilen ve aynı yönetmenin The Gunfighter isimli kısa filminden ilham alınarak hazırlanan filmde, Hard Cider içmek için bara giden bir adamın başına gelenler anlatılıyor. Adam bara girip barmene seslendikten sonra, bir anda çok bilmiş bir dış ses, herkesin duyabileceği şekilde adamın yaptıklarını ve neden bu ürünü tercih ettiğini anlatmaya başlıyor. Durumdan rahatsız olan adam biraz sessiz olmasını isteyince, sesin anlattıkları daha da tatsızlaşıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.12.2015
Polluted Drawing

China Central Television, artan hava kirliliğine dikkat çekmek için yeni bir reklam filmi hazırladı. Paris’te düzenlenen COP21 (Uluslararası İklim Değişikliği) konferansı nedeniyle hazırlanan filmde, ilkokul öğrencilerinden evlerini çizmeleri isteniyor. Çin’deki yoğun hava kirliliğinden dolayı, resimlerin tümünde gri tonlarının kullanıldığı ve gökyüzünün karanlık ve dumanlı şekilde resmedildiği görülüyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.12.2015
Kids Table

Old Navy yeni kış koleksiyonunu tanıtmak için Portlandia dizisinin oyuncuları Fred Armisen ve Carrie Brownstein’ın oynadığı yeni bir reklam filmi hazırladı. Filmde yılbaşı yemeğine davet edilen ikili, ev sahibi tarafından yer kalmadığı bahanesiyle çocukların masasına oturtuluyor. Çocukların masasında bir türlü yetişkin sohbetlerine dahil olamayan ikili, masadaki bir çocuğun kendilerini uyarmasıyla neden dışlandıklarının farkına varıyor ve sıkıcı kılıklarından kurtulup partiye uygun tarzda kıyafet bulmak üzere Old Navy’ye koşuyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

02.12.2015
Heavy Duty Toys

Yılbaşı reklamlarına farklı bir renk katmak isteyen Supercheap Auto, Noel Baba’nın atölyesinde yılbaşı hediyelerini yetiştirmeye çalışan bir grup elf’in hikayesini anlatan ilginç bir reklam filmi hazırladı. Ancak, filmde alıştığımız neşeli ve sevimli elf’lerin yerine bıçkın ve sert elf’ler yer alıyor. Marka, ‘Heavy Duty Toys’ kampanyası ile yetişkinlere yönelik yılbaşı hediyesi fikri veriyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet