28.11.2014
“Flying Collection”

Colombo, plazalardan çıkamayan insanlara Black Friday indirimlerini uçan mankenlerle duyurdu. Koleksiyonunu uçan drone’lara bağlayarak plaza camlarının önünde neredeyse defile yaptı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.11.2014
“#xmasnomatterwhat”

Noel döneminde tüm markalar kusursuz ürünleri ve durumları ele alıyor. İkea, aslında noel kutlamanın bir tarifi olmadığını hiçbir şey istenildiği gibi gitmese de aslında aileyle birlikte olmak ve noel zamanını yaşamanın her şeyden güzel olduğunu anlatıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.11.2014
“Give beautifully”

Belçika’da insanlar özel bir hediye etmek istediklerinde Stella Artois veriyorlar. Marka da bu durumdan yola çıkarak gerçek insan hikayelerini anlattığı, insanları mutlu etmek için hediyeler dağıttığı “Give Beautifully” kampanyasını başlattı. Bu kampanyayla neredeyse hiç kar yağmayan Buenos Aires’e noel döneminde kar yağdırdı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.11.2014
“Dünya Airbnb için küçük”

Airbnb, dünyanın her yerini ulaşılabilir hale getiriyor. Seyahat etmek, her yerde yeni arkadaşlar yeni tecrübeler edinmenizi sağlar. Airbnb ile kendinizi dünyanın her yerinde evinizde hissedersiniz.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.11.2014
Koliler öğretmene dönüştü

Colgate, Myanmar’ın en ücra köşelerine bile ürün gönderiyor. Bölgede yaşanan kağıt kalem sıkınıtısına da gönderdiği ürünler aracılığıyla çözüm buldu. Kolileri çocukların öğrenmesi gereken konuların görselleri ile kapladı ve her koliye bir kod verdi. Bu kodla öğretmenler Colgate’ın özel hattını arayarak öğrencilere ders anlattı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.11.2014
“The human clock”

Nerede yaşıyor, hangi dili konuşuyor olursak olalım hepimizin ortak yaşadığı, paylaştığı şey zaman. TEDx de 2014 konferans tanıtım videosu olarak insanlardan oluşan interaktif bir saat yarattı, herkesi “1 saniye” olmaya davet ediyor.

Kampanya sitesi: http://www.thehumanclock.org/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.11.2014
“Kedi terapisi”

Evcil hayvan ürünleri satan Purina, toplantılar, trafik gibi nedenlerle stres altında yaşayan insanlara günlük hayatın koşturması içinde rahatlayabilecekleri bir terapi odası yarattı. Caddeye bir meditasyon odası kurdu ve alışılmışın dışında bir meditasyon ortamı sağladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.11.2014
“KLM’den veda mektubu”

KLM, Amsterdam Schipol Havaalanı’nda yolcularını duygulandıran bir sürpriz yaptı. Ailesiyle, arkadaşlarıyla vedalaşarak uçağa binen yolcular koltuklarında vedalaştıkları insanların yazdığı mektuplarla karşılaştılar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.11.2014
“Show the world”

Karayipler’de yaşayan Llewllyn Clarke’ın evinde ailesiyle birlikte ürettiği acı sosu bütün ada seviyor ve kullanıyor. Fedex, Clarke’ın bu özel sosunu tüm dünyaya dağıtarak herkesin tadına bakabilmesini sağladı ve içinde Türkiye’nin de olduğu birçok farklı ülkenin katıldığı bir kampanya yaptı.

Kampanya sitesi: http://www.fedex.com/gb/showtheworld/index1.html?CMP=PAC-1002360-19-1-1050-1000000-EMEA-GB-EN-WFOFFLINE000000

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.11.2014
Bir fincan Nescafe her şeyi değiştiriyor

İnsanlar artık birbirine güvenmiyor hatta selam veren biri olursa oradan sessizce uzaklaşmayı tercih ediyor. Nescafe’de bu durumu gösteren ve bir fincan Nescafe’nin hayatı ne kadar değiştirebildiğini kanıtlayan bir “sosyal deney” yaptı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.11.2014
Noel, her durumda paylaşmaktır

Sainsbury’s, noel kampanyası için bir belgesel çekti. 1. Dünya Savaşı’nda İngiliz ve Alman cephesinde savaşan askerler, Noel için savaşa ara vererek birlikte vakit geçirmişler. Reklamda askerler bütün gece kendi sınırlarını geçmeden noel ilahisi söylüyorlar, ertesi gün de uzaklardan top sesleri gelene kadar savaşı unutup birlikte oyunlar oynuyorlar.

Yakınlarla röportajlar: “>http://www.youtube.com/watch?v=2s1YvnfcFVs&list=UUgY-h0zGG5EOa3f_k22wMJg

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.11.2014
“Taş-kağıt-makas”

McDonald’s, Peru’da Çocuklar Günü’nü müşterileriyle taş-kağıt-makas oynayarak kutladı. Kasada çalışanlar müşterlerin yaşı ne olursa olsun oyun oynamayı teklif etti. Kazanan müşterilere yemeklerini McDonald’s ısmarladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet