27.06.2014
“Kız gibi vurma!”


Always_LikeAGirl paylaşan: RafineriAjans

Belgesel yapımcısı Lauren Greenfield, P&G’nin ped markası Always ile birlikte basit bir cümlenin bile ergenlik çağındaki kız çocuklarının üzerinde ne kadar fazla etkisi olduğunu kanıtlayan sosyal bir deney yaptı. Farklı yaşlarda insanlardan “kız gibi” davranarak bir şeyler yapmalarını istedi. Bu cümleye herkesin yaş gruplarına göre farklı bir anlam yüklediği ortaya çıktı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.06.2014
“Flashback”


Berlin_Museum_Flashback paylaşan: RafineriAjans

Visit Berlin, Berlin Duvarı’nın yıkılışının 25. senesinde turistlere duvarda saklı kalan tarihi hatırlattı. Duvar boyunca, fotoğraf makinelerinin flash’ıyla aktif hale gelerek eski fotoğrafların gözükmesini sağlayan bir enstalasyon kurdu.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.06.2014
Çevre için sessiz müdacele

REPLAY – ECO WARRIORS FOR L.I.F.E. from REPLAY on Vimeo.

Replay, çevreye daha az zarar veren Laserblast teknolojisiyle ürettiği koleksiyonunu çevre aktivistlerinin ormanda yaptıkları eylem ile tanıttı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.06.2014
Kendinden utanmalısın!


DOE_Road_Safety_Classroom paylaşan: RafineriAjans

Kuzey İrlanda Çevre Bakanlığı, yol güvenliği için alışılmışın dışında bir kamu spotu yayınladı. Dikkatli olun sakatlanırsınız, hızlı giderseniz ceza ödersiniz gibi klasik uyarılar yapmak yerine bir sınıf çocuğun yaşayabileceklerini anlattı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

23.06.2014
Evin fırına dönmesin!


BGH_-_My_home_is_an_oven paylaşan: RafineriAjans

BGH klima, satışlarını artırmak için evlerin ısınma oranını ölçerek kişiye özel indirim yaptı. Google maps ile çalışan bir site geliştiren BGH, siteye adresini giren kişilerin evinin güneşten ne kadar etkilendiğini ölçtü. Ev ne kadar fazla ısınıyorsa, evin sahibi de o kadar indirimden faydalandı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.06.2014
Bir imza hayat değiştirir

Amnesty International – Pens from Troublemakers.tv on Vimeo.

Amnesty International, son animasyon filminde bir imzanın bile ne kadar önemli olduğunu 400 binden fazla kalem kullanarak anlatıyor. Filmde bir adamın eylemlere katılması sonucunda yaşadıkları gösteriliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.06.2014
Hunger King


Finnish_Artist_serves_up_free_money_in… paylaşan: RafineriAjans

Sanatçı Jani Leinonen, hükümetin zenginlere ile fakirlere farklı politika uygulamasına dikkat çekmek için “Hunger King” isimli bir restoran açtı. Bu restorana gelenler “zengin” veya “fakir” kapılarından birini seçerek içeri girdiler. Her gün fakir kapısından giren ilk 50 kişiye, minimum yaşam için gerekli olan 11 Euro dağıtıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.06.2014
Seni kandırmalarına izin verme!


Constru_o_Coletiva_-_Rap_da_Rua_N_oVaiTerCopa… paylaşan: RafineriAjans

FIFA Dünya Kupası, Brezilya’da en çok yaşanan ve konuşulan konu halinde geldi. Construção Coletiva grubu ise Brezilya’da Dünya Kupası’nın ötesinde polis şiddeti, hükümet politikaları gibi dikkat çekmesi gereken olaylar olduğunu, insanların yanlış şeye odaklanmamalarını söylüyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.06.2014
Elbiseni kirletme!


Verizon_Commercial_2014_Inspire_Her_Mind… paylaşan: RafineriAjans

Amerika’da bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki işlerin yalnızca %25’inde kadınlar yer alıyor. Verizon da bu duruma dikkat çekmek için ailelerin kız çocuklarına olan tutumunu ve onları bu tip mesleklerden nasıl uzaklaştırdıklarını anlatıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.06.2014
Pit stop’ta araba yıkatma


Mobil 1 – _Carwash_ stunt ad with Jenson Button paylaşan: RafineriAjans

Mobil 1, Londra’da arabasını yıkatmaya gelenlere bir sürpriz yaptı ve araçları yıkama bölümünde pit stop ekibi ile karşıladı. Ardından sürücüler aracın içinin yıkanması için Formula 1 hostesleri ile vakit geçirirken Jenson Button da Formula 1 aracıyla geldi ve araç yıkatma sırasına girdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.06.2014
Gözünüz yolda olsun!


Volkswagen – Eyes on the road paylaşan: RafineriAjans

Volkswagen, araba kullanırken telefon kullanınca neler olabildiğini gösteren interaktif bir kampanya yaptı. Hong Kong’ta sinema izlemeye gelenlere, araba kullanan birinin gözünden sahneler film fragmanı gibi izletildi. Bir süre sonra lokasyon bazlı teknoloji kullanılarak herkesin telefonuna mesaj gönderildi ve tam o sırada araba kaza yaptı. Mesaja bakan izleyiciler arabanın kaza yaptığını fark etmediler bile.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

09.06.2014
Romanya Cif’leniyor


CIF Cleans Romania – Case Study paylaşan: RafineriAjans

Cif, Romanya’da bütün sokakları temizliyor. Duvarlarda çocukları olumsuz etkileyebilecek negatif mesajlar içeren graffiti görenler, yazının resmini çekip uygulama aracılığıyla Cif’e gönderiyor. Ardından Cif, hemen temizlik takımını gönderiyor ve duvardaki yazıları temizliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet