23.12.2010
Toyota Prius Projects ile Prius topluluğunu kucaklıyorToyota Prius Projects ile Prius topluluğunu kucaklıyor

Toyota Prius kullanıcıları önce normal hayatta arkasından da internette bir “community” oluşturdular. Prius bu “community”i sahiplendi ve Prius Projects’i oluşturdu. Prius her ay Prius kullanıcılarına bir jest yapmak için ufak projeler hayata geçiriyor. Geçen ayki projesi spontane bir şekilde sokaklardaki Prius’ları yıkamaktı bu ayki “cozy Prius” adını verdiği projesinde ise Prius’a bir Noel kıyafeti örmekti. Kullanıcılar, kıyafetli Prius’u Prius Projects internet sitesi üzerinden kişisel notlar yazarak arkadaşlarına, ailelerine Noel kartı olarak gönderebiliyorlar.

Projeyi buradan izleyebilirsiniz.

toyota

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.12.2010
Wieden+Kennedy’den “tweet” kar taneleri

Wieden+Kennedy Londra bu sene binasının vitrinine Londra sokaklarının bir maketini yerleştirdi. Noelde kar yağmasını isteyen Wieden çalışanları Twitter’da herhangi bir kullanıcı tarafından her içinde “kar” geçen tweet yazıldığında Londra sokaklarının maketinin üzerine bir kar tanesi düşürüyor. Herkes www.tweetsofsnow.com sitesinden canlı olarak bu vitrini seyredebiliyor ve katkıda bulunabiliyor.

Siteden de herkese şuan geri dönüşüm kağıtları bulamadıklarını o yüzden normal kağıtlarla kar taneleri yaptıklarını ama bunun için gidip bir kaç tane ağaç ekeceklerini söylüyorlar.

wk

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.12.2010
İsa 21. yüzyılda doğsaydı…

Portekiz bir dijital ajans olan Excentric Noel hediyesi olarak sosyal medya tutkunlarına İsa’nın doğuş hikayesini 21. yüzyıla uyarladığı (Twitter, Facebook, Foursquare, Amazon, Gmail) bir video hazırladı ve bunu YouTube’da yayınladı. 13 Aralık’ta YouTube’a yüklenen bu video şimdiden toplamda 4 milyona yakın izlenme aldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.12.2010
Paradores turizm şirketi en unutlumaz Noel hediyesini veriyor

İspanya’nın en büyük ve lüks turizm şirketlerinden olan Paradores bu Noel İspanya halkına en unutulmaz hediyeyi “Ice Xmas” kampanyasıyla vermeyi planlıyor. Paradores, 1000 litre hacmindeki suyu bir buz kütlesine dönüştürdü ve içine 5 günlük süper lüks Noel tatilinin anahtarını yerleştirdi. 13 Aralık itibariyle canlı olarak “icexmas” internet sitesi üzerinden kameralarla canlı bir şekilde bu buz kütlesi takip edilebilecek ve bu buz kütlesinin ne zaman eriyip anahtara ne zaman ulaşılabileceğini doğru tahmin eden kişi Paradores’in sürpriz 5 günlük olağanüstü tatil hediyesinin sahibi olacak. Ice Xmas lanse edileli henüz 1 gün olmasına rağmen Facebook üzerinden 700e yakın hayranı oluştu.

Kampanyayı anlatan videoyu buradan izleyebilirsiniz.

dfh

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.12.2010
Dizide yazılan kitap gerçek hayatta aynı zamanda Amazon’da satışa sunuldu

Mad Men dizisinin ana karakterlerinden olan Roger Sterling bu sezon dizide reklam dünyası üzerine Sterling’s Gold adında bir kitap yazdı. Bu kitap aynı zamanda gerçek hayatta Amazon’da da satışa sunuldu.

Kitabın Amazon’daki açıklaması :

Product Description

Advertising pioneer and visionary Roger Sterling, Jr., served with distinction in the Navy during World War II, and joined Sterling Cooper Advertising as a junior account executive in 1947. He worked his way up to managing partner before leaving to found his own agency, Sterling Cooper Draper Pryce, in 1963.

madmen

During his long and illustrious career, Sterling has come into contact with all the luminaries and would-be luminaries of the advertising world, and he has acquired quite a reputation among his colleagues for his quips, barbs, and witticisms.

Taken as a whole, Roger Sterling’s pithy comments and observations amount to a unique window on the advertising world—a world that few among us are privileged to witness first—hand—as well as a commentary on life in New York City in the middle of the twentieth century.

A few “sterling” examples:

• When a man gets to a point in his life when his name’s on the building, he can get an unnatural sense of entitlement.

• The day you sign a client is the day you start losing him.

• Being with a client is like being in a marriage. Sometimes you get into it for the wrong reasons, and eventually they hit you in the face.

• When God closes a door, he opens a dress.

Sterling’s Gold covers it all: business, marriage, and the taste of success made sweeter with a glass of something strong.

About the Author

Roger Sterling is a Partner at the Sterling Cooper Draper Pryce advertising agency; his father founded the original Sterling Cooper in the 1920s with Bertram Cooper. A World War II veteran, Roger has suffered two heart attacks. In the past he’s tried to change his hard-living ways, but is now smoking and drinking again.

Roger divorces his first wife, Mona, after taking up with the much younger Jane Siegel, who briefly worked as Don Draper’s secretary. Previously, Roger had a lengthy affair with Joan Holloway, then Sterling Cooper’s Office Manager.

Anticipating a costly divorce settlement with Mona, Roger encourages the takeover of Sterling Cooper by London’s Puttnam, Powell, and Lowe. When the new managers leave him off a corporate organizational chart, however, Roger believes he’s “being punished for making my job look easy.” He feels similarly slighted by friends who can’t accept his relationship with Jane. “I made a mistake by being conspicuously happy,” he tells Don.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.12.2010
Hippo “paketli atıştırmalık” envanter takibini sosyal medya üzerinden tüketicilere yaptırıyor

Hindistan’ın en çok sevilen paketli atıştırmalık markası Hippo Baked Munchies’in en büyük sorunu market ve bakkallarda ürünün anında tükenmesi ve satış kanallarının Hippo’ya ürünlerinin tükendiğini iletmemesiydi. Markanın bu soruna çözümü çok basit bir uygulama oldu. Hippo Twitter sayfasından takipçilerine Hippo bulamadıkları yerde anında lokasyonu (marketin adresini) tweet etmelerini söyledi. İnsanlar bakkallarda, marketlerde Hippo bulamadıkça tweetlediler ve bir kaç saat içinde Hippo’nun ürün dağıtımcıları o bakkala / markete ürünleri yerleştirdi. Hindistan’da Hippo tweeti bir çılgınlığa dönüştü ve hem markaya hem de satışlarına çok olumlu geri dönüşler getirdi.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.12.2010
“Awkward Sprint Moments”

Sprint sınırsız internet, SMS ve konuşma paketinin lansmanında telefonla sürekli yalan, kötü haberler “müjdeleyen” insanları sarkastik bir tonla anlatmıştı.

Herkesin çok neşe ve mutlulukla kullandığı “holliday spirit” kampanyalarında da aynı bu sarkastik tonu kullanmaya devam ettiler.

Buradan izleyebilirsiniz.

Sprint bu sene başlatmış olduğu sarkastik tonu devam ettiriyor ve yeni internet kampanyasında Virgin’den hatırladığımız Awkward Family Photos sitesini kullanıyor. Amerika’nın en kutsal ve en geleneksel zamanı olan “holliday season”da bol bol aile fotoğrafları çekilir ve bu fotoğraflarda insanların oldukça tuhaf ve komik durumlara düşmesi çok olasıdır. Sprint de bundan yararlanarak “Awkward Yourself” diye bir mikrosite yaptı. “Awkward” şablonlar yüklediği bu sitede insanlar bu şablonlara kafa fotoğraflarını yükleyip birbirlerine bu komik fotoğrafları gönderebiliyorlar.

http://now.sprint.com/holiday/awkward/

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.12.2010
Bir IKEA Gardrobunda Moda

Standart bir IKEA dolabının işlevselliğini tüketicilere göstermek için Ikea her sene yaptığı klasik reklam kampanyaları yerine internet üzerinden oldukça sıradışı bir tasarım yarışması düzenledi. Yarışmanın amacı İsveç’in genç ve potansiyel vaad eden tasarımcılarına, “bir Ikea dolabının içerisinde bir moda koleksiyonu hazırlatmak”.  Bu hazırlanan koleksiyonlar http://www.ikeagarderob.se/ adresinden ufak kutucuklar halinde sergilendi ve her koleksiyon “like” aldıkça sayfada kapladığı alan genişledi, en sonunda da önceden oluşturulmuş olan jüri en fazla “like” alan koleksiyonları değerlendirdi ve kazananı belirlendi. (kazanan genç bir saat tasarımcısı oldu)

Videodan detaylı olarak seyredebilirsiniz.

Picture1

Picture2

Picture3

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet