28.05.2015
“Blockbuster Box”

Ogilvy & Mather HK – Blockbuster Pizza Box from Work that works on Vimeo.

Pizza Hut, evleri ufak bir sinema salonuna dönüştürdü. Projektör haline gelebilen pizza kutuları üreterek, sipariş verenlerin pizzalarını yerken büyük ekranda telefonları aracılığıyla film izleyebilmelerini sağladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.05.2015
“Hello Pizza”

Dil okulu CNA, ingilizce öğrenmenin sınıfta ezbere kurulan diyaloglarla değil gerçek hayata karışarak daha kolay olmasından yola çıkarak Brezilya’daki öğrencilerine Los Angeles’taki insanlarla iletişime geçme imkanı sundu. Los Angeles’ta bir pizza restoranıyla anlaşarak öğrencilerinin pizza siparişlerini almalarını ve restorana iletmelerini sağladı. Sipariş vermek için arayanlar başta şaşırsa da konuşma süresi kadar indirim aldıklarını öğrenince konuşmayı ellerinden geldiğince uzatmaya çalıştılar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.05.2015
“Sounds of the City”

Thalys, insanları trenle yolculuğa teşvik etmek için sefer yaptığı şehirleri gezerek o şehirlerin seslerini kaydetti. Kaydettiği sesleri interaktif billboardlara yükleyen Thalys, şehrin farklı bölgelerine bu billboardları yerleştirdi. Her biri farklı şehirleri temsil eden billlboardlar yoldan geçenlere kendi kulaklıklarıyla o şehre ait 1000’den fazla sesi dinleme imkanı sundu.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.05.2015
“Time Upon A Once”

GE, iş yerinde yaratıcılığı anlattığı reklam filminde kendi hayata geçirdiği projelerden de örnekler vererek farklı bakış açısı ve davranışla problemler daha kolay ve hızlı çözülebilir diyor. Tomorrowland filmiyle aynı gün yayınlanmaya başlayan reklam, film vizyonda kaldığı sürece yayınlanacak.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.05.2015
“Tell My Story”

AmorExigente Derneği, bir uyuşturucu bağımlısının resmini 180 boş dosya kağıdına bastı ve adamı hiç tanımayan 180 kişiden resmine bakarak özgeçmişini hayal etmelerini ve yazmalarını istedi. Sanatçılar, çocuklar, gençler tarafından yazılan özgeçmişler bir kitapta toplanarak, aslında nasıl farklı bir hayata sahip olabileceğini görebilmesi için adama hediye edildi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.05.2015
“Çocuklar için en güzel hediye”

LG, yüksek performanslı kablosuz makinesinin herkesi mutlu edeceğini ve her koşulda çalışabildiğini göstermek için makineyi çocuklara hediye ediyor. Doğum gününde kocaman bir paketle karşılaşan çocuklar heyecanla paketi açtığında süpürge görünce biraz hayal kırıklığına uğrasa da sonradan temizleyerek eğlenmeye başlıyorlar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.05.2015
“Cloud Sketch”

Ünlü çizim oyunu Pictionary, Guetamala’nın kalabalık meydanlarına büyük çerçeveler yerleştirdi. Yoldan geçenler çocukluğuna geri dönerek çerçevelerin içinden geçen bulutlardan şekiller hayal etti ve gördüklerini #ISEE hashtag’iyle paylaştı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.05.2015
“All Your Favorite Shows! “

All Your Favorite Shows! from ornana on Vimeo.

Ornana, bir çocuğun telefonuyla yaşadıklarını kısa filmde anlatıyor. Çocuğun hayatının birçok farklı filmden sahnelerle gösterildiği animasyon filmde çocuk, yaşadıkları ve izledikleri arasında gerçekliğini kaybediyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.05.2015
“Tişörtler sadece 2 Euro”

Fashion Revolution, Berlin Alexanderplatz’a 2 Euro’ya tişört satılan bir otomat yerleştirdi. Tişört almak isteyip otomata para atanların karşısına almak istediği ürünün yapım süreci ve insanların nasıl koşullarda çalıştığı çıktı. Videoyu izleyen neredeyse herkes, attığı parayla bağış yapmayı tercih etti.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.05.2015
“Inseparable”

Coca Cola, Anneler Günü’nü interaktif bir kampanyayla kutladı. Anne-çocuk arasındaki ilişkiyi anlatan kampanya filminde hem annenin, hem çocuğun hem de torunun yaşadıkları kendi gözlerinden görülebiliyor.

Kampanya sitesi: https://inseparable.coca-cola.com/?lang=en

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.05.2015
“Icemen”

The Portuguese Charity Hospital organ bağışına dikkat çekmek için Brezilya’nın en işlek caddelerine buzdan heykeller yerleştirdi. Heykeller güneşten eridiğinde geriye kalan yalnızca hala yaşayabilecek durumda olan organlardı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

07.05.2015
“Emoji Bilimi”

GE gençlere bilimi sevdirmek için “The Science Guy” olarak tanınan Bill Nye ile “Emoji Science” projesini başlatmıştı. Projenin internet sitesinde, herkes kendi peridoyik emoji cetvelini oluşturabiliyor ve bilim hakkında bilgiler alabiliyor. Mayıs ayında proje internet dizisi ile devam ediyor. Dizinin ilk bölümünde Bill Nye, hologramın yapılma mantığını anlatıyor.

Emoji Science sitesi: http://emojiscience.com/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet