31.08.2015
Farewell To The Forest

Unilever, ormanların her geçen gün daha büyük tehdit altında kaldığına dikkat çekmek için Birleşmiş Milletler İklim Konferansı öncesi bir reklam filmi yayınladı. Filmde ormanda yaşayan bir ağaç, kendini büyük tehlikede gördüğü ve güvende hissetmek için doğal ortamı olan ormandan kaçarak şehre yerleşiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.08.2015
The Machine

Heineken, sponsoru olduğu 2015 Rugby World Cup için “It’s Your Call” kampanyası kapsamında ilk tanıtımını yaptı. Dublin’de bulunan Harry Byrnes Pub’ın müşterileri içeri girdiklerinde gördükleri makineye para atıp isimlerini yazdıktan sonra soruyu cevaplayarak küçük hediyeler kazanacaklarını düşündüler. Makinenin içinde bulunan son dönemin en iyi oyuncularından Johan Lomu, kendi adını en iyi oyuncu seçenlere makine aracılığıyla imzalı top hediye etti. Ne olduğunu anlayamayan müşteriler Johan Lomu’nun makineden çıkmasıyla şaşırarak keyifli anlar yaşadılar.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

27.08.2015
The Friend Finder

Pepsi Max, festivallerde insanların arkadaşlarını kaybetmesi konusuna yaratıcı ve teknolojik bir fikirle çözüm sunuyor. GPRS destekli drone teknolojisini, Londra’daki New Look Wireless Festivali’nde Pepsi Max Friend Finder olarak kullanıp insanların arkadaşlarını bulmasına yardım ediyor. Festivalde komik ve eğlenceli tepkiler veren Drone’lar Pepsi Max’ın eğlencesini ve enerjisini yansıtıyor.
#LiveForNow

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.08.2015
The Flying Notebooks

Oxford SOS Notes app: "The Flying Notebooks" from gyro on Vimeo.

Oxford, defterlerine yazılan notların SOS Notes aplikasyonunu kullanarak PDF haline getirilip saklanabilmesini mümkün kılan bir yenilik yaptı. Bu yeniliği defterlerini hep akıllı telefonlarında taşıyabilecek olan gençlere anlatmak için, gerçekten onları uçarak takip eden defterler kullandı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.08.2015
Heart Disease Strikes Without Warning

British Heart Foundation, kalp hastalığının bir anda geldiğine dikkat çekmek için 3 ayrı filmden oluşan kampanya yaptı. Filmlerde sınıfta oğluyla fısıldaşan bir baba, Skype’ta yıldönümünü kutlayan evli bir çift ve köpeğiyle oynayan bir kadının beklenmedik şekilde geçirdikleri kalp krizi çarpıcı bir şekilde gösteriliyor.

Kampanya videoları: https://youtu.be/WQtz2wYBFsE
https://youtu.be/kmyXhR-MZDE

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.08.2015
Tiny Dancer

John Lewis Sigorta’nın reklam filminde dans tutkusu olan küçük bir kız evde gösteri yapıyor ve ufak dokunuşlarla evdeki eşyaları da gösterisine katıyor. Neredeyse tüm eşyalar son anda kırılmaktan kurtulsa da evde kızın dansını kimse engellemiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.08.2015
Fueled by Lemonade

Toyota, hidrojen yakıt hücreli aracı Mirai için yaptığı “Fueled by everything” kampanyasının 3. filmini yayınladı. Reklam filminde sokakta limonata satan çocukların satış yapamaması üzerine Toyota limonataları ziyan etmiyor ve yakıta dönüştürüyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.08.2015
#ParentOn

Here's what to do with parenting advice from Tommee Tippee on Vimeo.

Bebek ürünleri satan Tommee Tippee, annelere bebeklerini kendi iç seslerini dinleyerek büyütmelerini söylüyor. Bebek kitapları olmadan da yüzyıllar boyunca bebeklerin büyüdüğünü şimdi de annelerin yalnızca kendilerine güvenerek bebeklerini büyütebileceklerini anlatıyor. Son kampanyasında da ıslak mendillerin üzerine annelere verilen öğütleri yazdı.

Kampanya sitesi: http://www.parent-on.co.uk/

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.08.2015
“Big Start”

Nescafe “Big Start” kampanyası kapsamında insanların güne güzel başlamalarını sağlayan sürprizler yapıyor. Son sürprizini arkadaşını mutlu etmek isteyen Rachael ile birlikte yaptı. Rachael sıradan bir buluşmaya geldiğini düşünen arkadaşı Talia’ya yol boyunca onu mutlu edecek birçok ufak sürpriz hazırladı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.08.2015
“See what you save”

Her yıl kağıt üretimi için sayısız ağaç kesiliyor. WWF bu duruma dikkat çekmek ve bu konuda insanları bilinçlendirmek için bir sergi açtı. Sergide kağıtlarla nelerin hayatının riske girdiğini sanatsal bir yolla anlattı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.08.2015
“Looks”

Interactive Shop Window "LOOKS" | AINZ&TULPE from puzzle inc. M.Hongyo on Vimeo.

Tokyo’ya her yıl 10 milyondan fazla turist geliyor ve turistlerin en çok satın aldıkları ürünlerin arasında makyaj malzemeleri bulunuyor. Ancak Japonların yalnızca %3’ü yabancı dil konuşabiliyor ve gelen turistler de alışveriş esnasında bu yüzden sıkıntı yaşıyor. Japonya’nın en büyük kozmetik firmalarından Ainz&Tulpe de turistlere alışverişlerde kolaylık sağlayacak interaktif vitrinler geliştirdi. Onlara yalnızca beğendiklerini vitrinden göstererek satın alabilme imkanı sunuyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.08.2015
“The Fountain”

İnternet üzerinden banyo ürünleri satan Victoria Plum, ürünlerinin çeşitliğini ve tasarımlarını göstermek için İngiltere’de bir caddenin ortasına kurduğu özel çeşmenin kısa filmini çekti. Bu reklam filminde gösterilen çeşmede kaç tane küvet olduğunu tahmin edip internet sitelerine girerek çekilişe katılanları ise çeşmeleriyle ünlü Roma’ya tatile gönderiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet