31.10.2013
Avrupa’ya geçiş kapısı

SNCF, Fransa’da yoldan geçenlere Avrupa’nın diğer ülkelerine gitmenin kolaylığını göstermek için bir kampanya yaptı. Kampanya kapsamında yola, üzerinde Avrupa’da yer alan farklı ülke isimleri yazılı kapılar yerleştirdi. Bu kapıların arkasını merak edip açanlar, kapıda yazılı ülkede bulunan insanlarla karşılaştılar. Ayrıca bu insanlarla iletişime geçerek o şehri deneyimleme imkanı da buldular.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

30.10.2013
İkea’dan ikinci el kampanyası

İkea, dayanıklılığını kanıtlamak ve sürdürülebilirliği desteklemek için müşterilerinin eski İkea ürünlerini satmalarına yardımcı oldu. Kapı kapı dolaşarak eski eşyasını satmak isteyen insanlar arayan İkea, kampanya için 50 kişi seçti. Seçilen kişilerin, eşyalarını alarak bakım yaptı ve hepsine özel, ayrı bir reklam filmi çekti. Bu reklam filmleri ve eşyaların afişleri, satıcının iletişim bilgileriyle yayınlandı. Yayınlanan tüm ürünler, 8 hafta içerisinde satıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.10.2013
Cildiniz koruma altında

Lux, Cadılar Bayramı’na özel yayınladığı reklam filminde kadınlara 1924 yılından beri ne kadar özen gösterdiğini anlatıyor. Filmde Lux sabunu, evinde keyifle duş yapan bir kadını ve onun cildini tüm kötülüklerden mucizevi bir şekilde koruyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.10.2013
1995′ten bugüne Playstation nostaljisi

PlayStation, 1995 yılından beri kullanıcısı olanlara yönelik internet üzerinden bir yarışma başlattı. Yarışma videosunda PlayStation’ın ilk çıktığı zamandan bugüne kadar olan gelişmeleri anlatılıyor. Ardından izleyicilerden, bu videoda kullanılan PS sembollerini seçmeleri isteniyor. Doğru sembolleri seçen 20 katılımcı, yarışma sonunda PS4 kazanacak.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.10.2013
Opet: Seni sevdiğimiz kadar bizi sevdiğin için teşekkürler Türkiye.

Ekim 2013′te açıklanan KALDER araştırmasına göre 8 sene üst üste müşteri memnuniyetinde birinci olan Opet, Türkiye’ye teşekkür ettiği iletişiminde, onu bir akaryakıt istasyonundan daha fazlası kılan Temiz Tuvalet, Yeşil Yol ve Tarihe Saygı sosyal sorumluluk projelerini, yedisinde Necdet ve yetmişindeki dedesinin hikayesi üstünden anlatıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.10.2013
Su çok güzel gelsene(!)

Ayakkabı kategorisinde suya dayanıklı ürünleriyle farklılaşan GEOX, bu iddiasını biraz daha ileri götürerek, bir adamın GEOX’ları ve bir yağmur bulutuyla 7 günlük deneyimini paylaşıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.10.2013
Dünyayı değiştiren markalar.

Jack Andraka, geçtiğimiz yıl tıp kategorisindeki buluşuyla Intel ISEF yarışmasında 1. oldu. Genç bilim adamı, pankreas kanserinde günümüz yöntemlerinden çok daha ucuz ve erken teşhis imkanı sağlayan test sistemiyle markanın son kampanyasının kahramanı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.10.2013
O sadece basit bir kutu değil.

Jaguar, Volkswagen, Lexus, Tommy Hilfiger, Lincoln Financial, Ford gibi ünlü markalara unutulmaz reklam filmleri çeken Robert Logevall’ın gözünden, Jackson-Triggs’ın anlara adanmış kutularını izliyoruz.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.10.2013
Hey Diane, şu siyah elbise nasıl?

Geçtiğimiz yıl New York moda haftasını ünlü tasarımcı Diane von Furstenberg’ın gözünden Google Glass’la izlemiştik. Bu yıl ise Google’ın yeni uygulaması Hangout’u yine Diane von Furstenberg dokunuşuyla izliyoruz.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet