30.04.2011
Royal Wedding reklam dünyasına da damgasını vurdu!

KODAK – Royal Wedding dergi ilanları

Picture1Picture2Picture3

Post-it – Will & Kate outdoor uygulaması

Picture4

T-Mobi le – Royal Wedding flashmob uygulaması

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

ORANGE – The Feed blogu yarışma. Düğün haftası boyunca hayatındaki en “unroyal” anı Twitter’da #myroyalplate olarak yazanlar arasından en güzellerine bir kraliyet tabağı hediye ediliyor.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Picture5

İngiliz Prensi William’ın Kate Middleton ile evliliği birçok marka tarafından, farklı şekillerde kullanıldı. Biz de Royal Wedding üzerinden yapılan birkaç kampanyayı toplu olarak sizinle paylaşmak istedik.

Etiketler : , , , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

26.04.2011
Ben & Jerry’s, tek tek hayranlarının ayağına giderek yeni dondurmasını tanıttı

Picture1Picture2Picture3Picture4Picture5

Ben & Jerry’s Singapur’a özel çıkardığı yeni dondurması Clusterfluff’ı, B&J’in efsaneleşmiş parti ve dondurma arabası olan Cowmobile ile tanıttı. Cowmobile’i ofisine, evine, okuluna çağırmak ve onunla parti yaparak yeni dondurmasını tatmak için tek yapılması gereken 5 gün boyunca “Ben & Jerry’s Singapur”un Facebook sayfasını beğenip, “Mooo” aplikasyonuyla arabaya davet göndermek. Ne kadar çok “Mooo”, o kadar çok şans! Bu 5 gün içinde B&J Facebook sayfasını “beğen”enlerin sayısı %28, Twitter takipçilerinin sayısı ise %15 oranda arttı. Cowmobile 31 farklı lokasyona uğradı ve binlerce top dondurma hediye etti. Bu kampanyanın hemen arkasından “Bedava Külah Günü”nü gerçekleştiren B&J, 1 gün boyunca Singapur dükkanlarına gelen herkese 1 külah dondurma hediye etti. Bu günü Disleksi hastalarına adayan B&J, 1 gün içinde toplanan tüm bahşişleri Disleksi Hastaları Derneği’ne bağışladı.

Etiketler : , , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

25.04.2011
Tropicana’dan portakal enerjisiyle ışıklandırılmış billboard

Picture3Picture4Picture5

Meyve suyu markası olan Tropicana, Fransa’da 2500 adet portakal kullanarak dünyanın ilk portakal enerjisiyle üretilmiş billboard’unu tasarladı. Billboard’un üzerindeki “Doğal Enerji” yazısı portakal enerjisiyle ışıklandırıldı. Projenin yapım sürecini anlatan video  binlerce kişi tarafından izlendi.

Etiketler : , , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

23.04.2011
Televizyonda reklamı ‘tag’le, anında Pepsi’ni kazan!

pic 1pic2pic3

Bir şarkının hangi şarkı olduğunu tespit eden “Shazam” aplikasyonundan sonra televizyon programları için de “IntoNow” aplikasyonu yaratıldı. Bu programla ilk iş birliği kuran marka Pepsi oldu ve ilk defa televizyondaki bir reklam ile  tüketicilere, gerçek dünyada anında bir yarar sağladılar.  Bu aplikasyonla Pepsi reklamları, kullanıcılar tarafından “tag”lendiğinde  anında CVS ya da Target mağazalarında kullanabilecekleri bedava Pepsi Max kuponu veriliyor.

Aplikasyonu detaylı olarak incelemek ve indirmek için buraya tıklayınız.

Etiketler : , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.04.2011
Orange Paskalya’yı kültürüne uygun olarak yumurtalarla kutluyor

Picture1Picture2

The Feed adlı blogunda hep farklı uygulamalarla kullanıcılarının karşısına çıkan Orange markası, Paskalya’nın yaklaşmasıyla birlikte  yumurta konseptli bir yarışma başlattı.
Londra’nın Stepney City Çiftliği’ne çatlamaya yakın olan olan 12 tane yumurtanın önüne bir kamera yerleştirildi ve 24 saat boyunca canlı olarak siteden yayınlanıyor, kullanıcılar da hangi yumurtanın önce çatlayacağını, hangisinin daha ağır olduğunu ve hangi cicvivin daha çok cikcikleyeceğini siteden tahmin etmeye çalışıyor. 3 seçenek arasında en az 1 tanesini bilenler çok özel Paskalya sürprizleri kazanıyor.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler : , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

21.04.2011
Bir “tweet” dünyada ilk defa bir uçuşu 1 hafta öncesine aldırdı ve normal bir uçuşu bir dans partisine dönüştürdü!

Picture1

Picture2

Picture3

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Yerden 10 km yüksekte Guinness Dünya Rekorları’na giren bir dans partisi… Her şey bir Tweet’le başladı ve bir dolu mutlu müşteriyle sona erdi. KLM Havayolları 27 Mart 2011 tarihinden itibaren Amsterdam – Miami arası direk uçuşlar başlatacağının bilgisini Twitter’dan verince Hollandalı DJ Seid van Riel ve yapımcı Wilco Jung, KLM’ye bir tweet atıp Miami’deki müzik festivaline daha rahat gidebilmeleri için ilk uçuşu 1 hafta öncesine alabilirler mi diye sordu. KLM ise hemen bir tweet’le onlara cevap verdi ve onları bir düelloya davet etti; eğer 1 gün içerisinde uçağı dolduracak kadar insan toplayabilirlerse uçuşu 1 hafta öncesine çekeceklerdi. İkili birkaç saat içerisinde tüm uçağı doldurmayı başardı. Sonunda ise uçuş süresince DJ Seid van Riel şarkılarını canlı olarak tüm yolcular için çaldı ve uçuş en yüksek noktada yapılan dans partisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Etiketler : , , , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.04.2011
Brezilyalı sanatçılar “Sanat toplum içindir” dedi ve özel yaya geçitleri tasarladı.

pic1pic2pic3

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Brezilya’da, yayaları karşıdan karşıya geçerken yaya geçidi kullanmalarına teşvik etmek için yaya geçitleri Brezilya’lı sokak sanatçıları tarafından tasarlandı. Her tasarıma “Bunu fark ettiğine göre yaya geçidini kullanabilirsin” mesajı yerleştirildi. Sadece 2 bin dolar harcanan bu projede 122 bin dolar değerinde bedava tanıtımı yapıldı. Geçen seneye oranla yaya kazalarında %21 oranda düşüş gözlemlendi.

İnternet sitesi üzerinden sanatçılarla ve projeyle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.04.2011
McDonald’s Monopoly paraları

mc3

mc2

mc1

mc4

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

McDonald’s Kanada, klasikleşmiş Monopoly oyununu tekrar hayatımıza sokuyor. Kanada’daki tüm McDonalds’lar Monopoly paraları kabul etmeye başladı ve her 100$’lık paraya bir büyük boy patates veriliyor. Restaurantlarda ayrıca bir çok Monopoly aktivitesi gerçekleşiyor.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.04.2011
Evian’ın bebekleri hayatımıza geri dönüyor!

picture 1picture 2picture 3picture 4picture 5picture 6picture 7

Evian’ın 2009 senesinde lanse ettiği “Live Young – Rollerbabies” kampanyasının devamı bu ay hayata geçiriliyor. Öncelikli olarak Evian’ın klasikleşmiş bebek tshirt’lerini giyen insanların danslarından oluşan bir reklam filmi yayınlandı. Ardından insanlar “dünyanın en uzun müzik klibi”ni çekmek için Evian internet sitesine davet edildi. Sitede kullanıcılar webcam aracılığıyla sanal bebek tshirtlerini giyip kısa bir video çekiyorlar, tüm çekilen videolar arka arkaya montajlanıp yayınlanıyor.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler : , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.04.2011
Şiddet, bir parmak hareketi ile yana kaydırılamayacak kadar ciddi bir konudur

Amnesty International Deutschland iPad ad (engl.) from TBWA Germany on Vimeo.

Picture2Picture1

İnsan hakları istismarı ve işkenceye karşı Amnesty International Almanya yaptığı bilinçlendirme kampanyası kapsamında, Die Welt gazetesinin iPad aplikasyonuna “yok olmayan” bir ilan verdi. Kullanıcı ilanın üzerine geldiğinde ilanı yana kaydıramıyor ve birkaç saniye sonra “İşkence sadece onu yok etmek için harekete geçildiğinde yok olur” yazıyor.

Etiketler : , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.04.2011
Google Earth’ten enteresan bir uygulama

Picture1Picture2

Google Chrome üzerinden The Wilderness Town sitesine girip ana sayfaya ev adresinizi yazdığınızda, birkaç pop up sayfadan size özel hazırlanmış mini bir film izliyorsunuz.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

07.04.2011
Dünyada ilk defa bir araba özel satış sitesinde satılıyor: Yeni Jetta’ya sadece Gilt üyeleri ulaşıyor

Picture1Picture2Picture3

Jetta düşük fiyata kalite ve lüks sunabileceğini bir “moda private shopping” sitesi olan Gilt ile anlaşarak kanıtladı. Jetta  Gilt’e özel 3 model tasarladı ve bu modeli 5 bin 500 dolara sadece Gilt üyelerine satışa sundu. 3 günlük kampanyanın sonucunda toplam 700 bin üyesi bulunan siteden 54 bin kişi bu arabayı satın alabilmek için sıraya girdi.

Projeyi buradan izleyebilirsiniz.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet