26.11.2015
Friendship Bucket Test

KFC, İngiltere’de başlattığı yeni kampanyası ‘Friendship Bucket Test’ için gerçek hayattaki yakın arkadaşları restoranda bir araya getirdi ve eğlenceli bir teste tabi tuttu. ‘İnsanı en iyi dostu tanır’ fikrinden yola çıkan marka, arkadaşların çeşitli sorulara birbirlerinin verdikleri yanıtları tahmin etmelerini istedi ve verilen her doğru yanıt için de onları ödüllendirdi. KFC, müşterilerine seçili restoranlarda ve online olarak da bu teste girme imkanı sunuyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

20.11.2015
‘A Lonely Little Horse’

Amazon Prime, daha önce yayınlanan yalnızlık temalı reklamlarıyla aynı iç görüye dayanan yeni bir reklam filmi çekti. Filmde, çiftliğe yeni gelen sevimli bir midillinin diğer atlarla arkadaş olma çabası anlatılıyor. Diğer atlardan farklı olduğu için tek başına kalan ufak midilli, sahibinin sorunu fark edip Amazon’dan sipariş vermesiyle bu durumdan kurtuluyor. Reklamın sonunda Amazon Prime’ın sunduğu hızlı çözümlere ve zengin içeriğe vurgu yapılıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

19.11.2015
The Co-worker Collection

Office Depot, ofis ortamında kullanılabilecek gündelik eşyaları, esprili birer hediyeye dönüştüren eğlenceli bir reklam serisi hazırladı. Seride, masanızdan izinsiz eşyalarınızı alan, dinlediği müzikle etrafını rahatsız eden, hasta olduğu halde size sarılmaktan çekinmeyen, takıntılı ya da umursamaz iş arkadaşlarıyla yaşanan ufak problemlerin esprili bir hediyeyle nasıl çözülebileceği anlatılıyor. Üzerinde ‘Kalemlerimi çalmaktan vazgeç’ veya ‘Anladık, bunlar senin’ gibi etiketler bulunan ufak ofis malzemeleri, bu durumu çözebilecek yeni yıl hediyesi olarak öneriliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

18.11.2015
A Better Network as Explained by Star Wars

Verizon, Star Wars serisinin son filmi The Force Awakens’ı bekleyenleri heyecanlandıracak, eğlenceli bir reklam filmi hazırladı. Filmde, Chewbacca ile R2-D2’nun yerini alan, aynı sevimlilikteki BB-8′i görüyoruz. İkili, Stormtrooper’lardan saklanarak, düşman gemisinden bilgi indirmeye çalışıyor. Ancak, hızlı başlayan yükleme işlemi yarıya geldiğinde yavaşlayınca, ikili askerlere yakalanıyor. Filmin sonunda Verizon ‘Better Matter’ sloganıyla, daha iyi ve güvenilir bir mobil ağın farkını vurguluyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

17.11.2015
The Best Friend

Canal+, Noel kampanyası için yanlış seçilen bir hediyenin nelere yol açabileceğini gösteren eğlenceli bir reklam filmi hazırladı. Daha önce yayınlanan hayvan temalı reklamların devamı niteliğindeki film, Noel hediyesi olarak alınan yavru bir yaban domuzunun hikayesini anlatıyor. İlk bakışta tatlı minik bir evcil hayvan gibi gözüken bu hediye, bir sene sonra eşyaları parçalayan, sahibini peşinden sürükleyen baş etmesi imkansız bir soruna dönüşüyor. Filmin sonunda Canal+, hediye seçerken sonradan pişman olmayacağınız seçeneklere yönelin mesajını veriyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

05.11.2015
Mulberry Miracle

Noel yaklaşırken Mulberry, İsa’nın doğum anını yeniden resmeden esprili bir reklam filmi hazırladı. Özellikle erkeklerin doğru hediye seçebilmek için yaşadığı kararsızlıktan yola çıkan marka, Mulberry’nin neden doğru bir seçim olduğunu ilginç bir metaforla anlattı. Film, sevgilisine Noel hediyesi olarak Mulberry çanta alan bir erkeğin, hediyeyi vermesi ile başlıyor. Kadın çantayı hayranlıkla incelerken, bir anda içeri bir çiftçi giriyor. Çiftçi çantanın mucize olduğundan bahsederken, içeriye bir çoban ve ardından üç bilge adam girip çifti tebrik ediyor. Hediyeyi alan adam ise tüm bu ilgiye bir anlam veremiyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.11.2015
What Else – Epiphany

Nespresso’nun 2006 yılında başlattığı George Clooney’li “What Else” kampanya serisinin son reklam filminde Clooney’ye Jack Black eşlik ediyor. Film, Nespresso’nun her kahve anını eşsiz kılan kendine has özelliklerinden yola çıkılarak oluşturulan “What Else?” konseptini eğlenceli bir şekilde ele alıyor. İtalya’da Como gölünün kenarındaki bir villada Clooney kendisine bir fincan Nespresso hazırlıyor. Tam o sırada Jack Black gelip kahveyi alıyor ve yanına yaklaştığı çekici bir kadını Clooney’nin “What Else” repliğini kullanarak etkilemeye çalışıyor. Ancak “What Else” yerine yanlışlıkla “What More” diyor. Araya giren Clooney Black’i düzeltiyor ve kadınla birlikte ayrılıyor. Black, Nespresso’yu yudumladıktan sonra Clooney’nin ne demek istediğini anlıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet