25.11.2010
Dünyanın en cool insanlarının yaşadığı moda kasabası

Sicilya’nın ilk outleti olacak olan Sicilia Fashion Village açılmadan bir kaç hafta önce viral bir kampanya başlattı. Sicilya’nın tarihi kasabalarından biri olan Agria’yı dünyanın en cool insanlarının yaşadığı “Incredible Fashion Town” olarak adlandırdığı videoyu Youtube üzerinden yayınlamaya başladı. Kasabada yaşayan herkesin sembolize ettiği bir moda akımı var ve hepsi birbirinden “cool” ve “high fashion”, videodaki karakterlerinin hepsinin stili internet sitesi üzerinden detaylı olarak  videolar ve fotoğraflarla anlatılıyor.


http://siciliafashionvillage.it/video.php

Anna’s Natural Red Style, Antonino’s Experimental Scottish Elegance, Santa’s Yellow Sunshine Look, Gaetano’s Extreme Sports Apparel, Giusepa’s Oriental Fashion Dream, Orazio’s Original Dandy Style, and Epifanio’s Mimetic Minimal Look.”

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

22.11.2010
Jeep Twitter’ı bir yapboza dönüştürdü

Twitter üzerinden bir yapboz yarışması düzenleyen Jeep son zamanların en iyi sosyal medya uygulaması olarak gösteriliyor. Yarışma, kullanıcıları Twitter profil fotoğraflarını kullanarak farklı yapbozlar oluşturmaya davet ediyor. Oluşturulacak olan her yapboz  sadece Jeep’in gidebileceği bir manzara fotoğrafından oluşuyor. Bu yapbozlardan en az bir tanesini tamamlayan yarışmacılar sınırlı sayıdaki özel tshirtler ya da Jeep ürünleri kazanıyorlar. Bu oyun için Jeep 371 tane Twitter profili oluşturdu. Ana profillerin her biri ise 36şar tane profil takip ediyor. Bu ana profilleri bulmak oyunun ilk adımı… Oyun Twitter üzerinden bir tutorial video ile anlatılıyor.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.11.2010
Kahlua Delicioso!

Kahlua’nın içindeki farklı esansların uyumunu ve markanın Meksika mirasını anlatan kampanyası çok farklı platformlara entegre edilmiş.
Basın ilanlarında Kahlua’nın aslında tek bir içme yöntemi (hem bardak hem karışım) olmadığı ele alınıyor.

Picture4

Reklam filmlerinde içerisindeki esansların muazzamlığını ve Kahlua’nın Meksika yemekleriyle uyumunu, Meksika’lı oldukça seksi bir kadınla anlatılıyor.


Talk About isimli iPhone aplikasyonu ise insanlara mekanlara ve okazyonlara göre konuşacak güncel, enteresan konular öneriyor.

Picture6Picture7

Picture8Picture9

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

11.11.2010
Süt markalarında “lokal” trendi

Orta halli bir İsveç süt markası olan Skånemejerier uzun zamandır yöresinin tek süt üreticisiyken bu ara pazara çok agresif fiyatlarla giren bir başka marka oldu. Skånemejerier de bu tehditi kendi alehine çevirmek için kendi markasının en güçlü yanı olan “lokalliğini kullanmaya başladı. Markanın internet sitesi ve iPhone aplikasyonu üzerinden tüketiciler her süt kartonunun üzerinde bulunan kendine özel kodu ve üretim tarihini girerek o kartondaki sütün hangi lokal çiftçi tarafından üretildiğinin yanısıra hem çiftçi hem de çiftliği hakkında her türlü bilgiyi (fotoğraflarla) edinebiliyor. Bu kod ise zaten şirketin her zaman kullandığı bir kodken bunu sadece internet ve iPhone aplikasyonuna taşımışlar yani herhangi bir ekstra maliyete girilmemiş bu uygulama için.

Skånemejerier tüketicilerine “hala burada üretiliyor” _still made here_  hissini bu uygulamasıyla çok güzel kanıtlıyor ve rakibine satışlarıyla da fark atıyor.

Marka ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Picture11Picture12Picture10

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.11.2010
Smart aptalca yapılan tüketime karşı

Amerika’nın en çok tüketim yaptığı –overconsumption- döneme yaklaşırken (Christmas ve Black Friday alışverişleri) Smart yeni kampanyasıyla insanları aşırı tüketim konusunda bilinçlenmeye davet ediyor. Ana mesajı “Against Dumb” alt mesajı ise “Why do smart people do dumb things?” olan kampanyasıyla Facebook’tan ve Twitter’dan her gün akıllı tüketici olmak adına hayranlarına bir cümle ile ufak ipuçları ve basit taskler veriyor. Bu verilen basit taskler yerine getirildikçe insanlar aslında “bigger is NOT better” sonucuna ulaşmış oluyor ve yeterli tüketim yapmanın hem kendilerine hem de çevreye olan avantajlarını görüyor. Bu kampanya şuan bloglarda son dönemlerin en doğru ve en mantıklı iletişim kampanyası olarak anlatılıyor.

Kampanya manifestosu :

Picture13Picture14

Etiketler : , , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.11.2010
Toyota’dan “bir bardak yeter” kampanyası

mzl.lfxvplro.320x480-75 mzl.nmuxzpje.320x480-75

mzl.shybhkfl.320x480-75 mzl.adxfvhdd.320x480-75

Bu dönem, otomotiv sektöründe en önem verilen konu araçların çevreye duyarlı olarak tasarlanması ve yakıt tasarruflarının en maksimum seviyede olması. Tüm otomotiv markalarının iletişimlerinde de en çok kullandıkları konu haliyle “eco friendly”  arabalar. Toyota da Prius modeliyle bu trende ayak uyduran en önemli markalardan biri. Yeni çıkarmış olduğu “yakıt tasarrufu için bir bardak su yeter” projesiyle herkesin her araçta kullanabileceği bir smart phone ve iPad aplikasyonu yarattı. Aplikasyon ise şöyle çalışıyor; kullanıcılar arabalarına bindiklerinde aplikasyonu başlatıyorlar ve telefonlarını ba başladıklarında aplikasyonu başlatıp görebilecekleri bir yere koyuylar. Amaç bardağın içindeki suyu mümkün olduğunca az dökmek. Bardaktaki suyu hiç dökmeden varış noktasına ulaşılırsa %10 yakıt tasarrufu yapılmış oluyor. Her sürüşün sonunda bir grafikle o yolculukta ne kadar yakıt tasarrufu yapıldığı ve daha dikkatli kullanmak için neler yapılabileceğine dair ipuçları veriliyor

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.11.2010
Snickers’tan Marketing for a Cause

snickers

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Snickers Feeding America ile ortaklaşa başlatmış olduğu “bar hunger” sosyal sorumluluk projesini geçtiğimiz günlerde Facebook’tan lanse etti. David Arquette’in yüzü olduğu kampanya ile her bir Snickers paketinin içinden çıkan kod Snickers’a SMS olarak atılıyor ve her atılan mesaj için aç bir insana bir öğün bedava yemek veriliyor. Hedefleri 1 milyon mesaj ve 1 milyon aç insan…

“It tastes good to do good.”

Facebook sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet