22.04.2016
“Keep it moving.”

Görünüm, yaş grupları ve cinsiyetle ilgili git gide daha yenilikçi şekilde evrilen normları iletişimlerde daha sık görmeye başladık. Smirnoff ana marka iletişimi için, toplumdaki çeşitliliği kucaklayan, enerjik, dinamik ve özgür bir yaklaşımla “We’re open.” serisini yayınlamıştı.
Marka, Amerika’da özellikle elektronik müzik etkinliklerinde tercih edilen, hafif alkollü, ferahlatıcı içecekler kategorisine eklediği yeni ürününü tanıttı; Smirnoff Ice Electric.
Yeni ürün için yaratılan “Keep it moving.” başlıklı iletişimlerde, klasik genç iletişimlerinden farklı olarak 87 yaşındaki Instagram fenomeni BaddieWinkle ve ana iletişimlerde de gördüğümüz işitme engelli dans öğretmeni Chris Fonseca başrolde yer alıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.04.2016
“Life’s Good when you Play More”

Akıllı telefonların kullanım alanları ve çeşitliliğinin giderek geliştiği, kendi içlerinde “aile”ler kurdukları dönemin henüz çok başındayız. Tasarımına 2012’de başlanan Google Project Ara, modüler telefon dünyasının ilk popüler örneğiydi.
LG, G5 ailesiyle akıllı telefon dünyasında modülerlik alanını sahiplenerek, birebir rekabet ettiği markalar arasında tek cihazda üstün özellik yerine, üstün bir “mobil deneyim”in iletişimini yapmayı tercih etti ve ünlü aktör Jason Statham ile yeni filmini yayınladı. Deneyim “Hayat güzel, sen eğleniyorsan” sloganıyla, tüm ürünlerin kullanımının görülebildiği zengin ve eğlenceli bir içerikle anlatıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

07.04.2016
“Zero Clicks”

İnovasyonu iletişim içeriğine taşımak ve deneyime adrenalin eklemek, Dominos’un reklam stratejisinde sık tercih ettiği bir yöntem.
Amazon Echo, smartphone, smartwatch ve tweet’le kurguladıkları “AnyWare Ordering “ çatısı altındaki sipariş yöntemlerine eklenen yeni uygulama “Zero Clicks”. Uygulama, müşterilerin kaydettiği favori siparişini açılır açılmaz 10 saniyelik geri sayım sonunda siparişe dönüştürüyor.
Marka bu uygulamayla, yoğun talep görecek bir teknoloji sunmaktan çok; buzz yaratacak, ayrıştıracak bir iletişim için içerik yaratmayı hedefliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet