08.06.2016
#LookBeyondBorders

20 yıl önce yapılan bir araştırmada, Psikolog Arthur Aron, 4 dakika boyunca birbirine bakan insanların yakınlaştığı sonucuna ulaştı. Amnesty Polonya, bu sonuçtan ilham alarak etkileyici bir deneye imza attı. Deneyle, son 1 senede Avrupa’ya gelen 1 milyondan fazla sığınmacı ile Avrupa vatandaşları arasında gerçek bir bağ ve yakınlık kurulması gerekliliğini öne çıkarmak hedeflendi. Avrupa’ya özellikle savaş nedeniyle Suriye’den göç eden kişiler ile farklı ülkelerden Avrupa vatandaşları ilk kez karşılaştırıldı ve birbirlerine bakarlarken ortaya çıkan spontane tepkileri görüntülendi. Sınırların ötesinde, insani değerlerin temel alındığı bir iletişim ve yakınlık mesajı veren kampanyada #LookBeyondBorders sloganı kullanıldı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.06.2016
“The DNA Journey”

Danimarkalı seyahat sitesi Momondo, genetik köklere bakıldığında insanlar arasındaki ayrılığın ve uzaklığın gerçek dışı olduğu gerçeğiyle yarattığı projesini kısa bir belgesel ve proje websitesiyle duyurdu. Dünyanın çeşitli yerlerinden deney için çağırılan 67 kişiyle, ırklar, farklı milletler ve kendi kökleri üzerine röportajlar yapıldı. Ardından katılımcıların genetik köklerini belirlemek üzere DNA örnekleri teste gönderildi. Beklenmedik sonuçlarla karşılaşan katılımcılar, hangi orijine sahip olduklarını yüzde değerleriyle öğrendi.
Momondo, kampanya websitesi aracılığıyla belirli ülkelerden köklerini öğrenmek isteyen kullanıcıları 250 kelimelik bir başvuru metni yazmaya davet ediyor. Sürecin sonunda kampanyaya katılanlar arasından seçilen kişilere “DNA Journey” kiti gönderilecek. Katılımcılardan biri ise test sonucuna göre köklerinin bulunduğu tüm ülkelere giderek “DNA Journey” yapma fırsatı kazanacak.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.06.2016
EasyJet – “Sneakairs”

EasyJet, seyahat sırasında yön bulabilmek adına sürekli haritaya bakma zorunluluğunu ortadan kaldıracak, rota ve navigasyon özelliği sağlayan inovatif projesi “Sneakairs”in prototipini test etti. Ürün, mobil uygulama üzerinden kullanıcıların rotalarını Google Maps ve Bluetooth bağlantıları aracılığıyla takip edebilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar yönlerini görüntü üzerinden kontrol etmeden, dönüşlerden önce ve yanlış rotalara saptıkları sırada ayakkabıların titreşimiyle belirleyebiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet