19.11.2009
T-Box açılımı güzel tepkiler almaya devam ediyor

t-box

“Büyük hedef kitlelere, tüm toplum kesimlerine ulaşma derdinde olan, bu nedenle ‘yumuşak’ ve apolitik bir iletişim tarzını tercih eden markaları bir yere kadar anlamak mümkün belki ama nispeten daha küçük hedef kitlelere seslenen, herkesi yakalamak gibi bir derdi olmayan markaların arasından “Sizinle aynı gezegende yaşıyorum. Sizin yaşadıklarınızı ben de yaşıyorum. Olan bitenin ben de farkındayım” hissini verecek bir veya birkaç markanın çıkmasını beklemek çok şey istemek midir? Durumumuz bu kadar kötü mü gerçekten?

Tbox’ın son zamanlarda yaptığı birkaç iletişim çalışması, bu konuda o kadar da kötü durumda olmadığımızı gösteriyor. Daha önce ABD Başkanı Barack Obama’nın Türkiye ziyareti sırasında yayımladığı ‘Hope dedik!’ ilanlarıyla Obama’nın temsil ettiği yeni anlayışı (umut ve değişim) selamlayan Tbox, geçtiğimiz ay bu çizgideki ikinci çalışmasına imza attı. Herkesin açılımdan bahsettiği, her şeyin açılımının yapıldığı bugünlerde Tbox, Taksim Meydanında sergilediği cesur açıkhava çalışmasıyla kendi muzip tarzında bir yaratıcılık açılımı yaptı.
Tbox Genel Müdürü Doğan Kaşıkçı’nın ifadesiyle “Beyoğlu’nda bulunan mağazanın cirosunu ve bilinirliğini artırmak” amacıyla planlanıp uygulanan çalışma, bu amacına fazlasıyla ulaşmış durumda. Akşam gazetesinin haberine göre bu açıkhava çalışmasının görücüye çıkmasından sonra Tbox’ın Beyoğlu mağazası satış rekoru kırdı. Bu ilgi beni hiç şaşırtmadı çünkü mağazanın satış rekoru kırmasını sağlayan o sıradan insanlardan biri de benim. Hedef kitlesinin zekasına saygı duyduğunu gösteren, onunla aynı gezegende yaşadığı hissini veren ve her şeyden önce zamanın ruhunu kendine özgü üslubuyla ‘ensesinden’ yakalayan bu cesur marka, çok daha fazlasını hak ediyor bence.”

Aşkın Baysal’ın Mediacat’teki yazısından alınmıştır.

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

12.11.2009
Berlin duvarı bu kez eridi

berlin1

berlin2

berlin3

Londra’daki Alman konsolosluğunun önünde sabahın ilk ışıklarında yapılan bu çalışma buzdan heykeller alanında yeni bir eser. Her ne kadar buzdan yapılan heykeller artık kabak tadı verse de bu eser taşıdığı mesaj sayesinde dikkatimizi çekti. Eserin sahibi Awst ve Walther’in açıklamalarına göre heykelin yanında yer alan ‘Work in Progress’ tabelası Almanya’nın devam eden (yeniden) birleşme sürecini temsil ediyormuş.

Etiketler : , , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.11.2009
AXE vs. Kötü koku

Axe-ryan

AXE vücutta oluşan kötü kokulara karşı verdiği savaşta yeni bir cephe daha açmış. New York metrosunda sokak müzisyenliği yapan birine sponsor olmuş! Bu sponsorluk süresince Bay Ryan AXE jingle’ı çalıyor ve önünde bozuk para kutusu yerine AXE logosu ve denemek için küçük deodorantların olduğu bir kutu bulunuyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayın

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

04.11.2009
Eski çamlar bardak oldu

berliner

Berlin duvarı yıkıldı. Parçaları üçer beşer satılalı çok oldu. Herkes bu zamanları dün gibi hatırlasa da, duvar yıkılalı tam tamına 20 sene oldu. Berliner Morgenpost gazetesi de bu kötü zamanları hatırlatmak, bunları yaşamamış genç nesilleri de bilgilendirmek  için çok güzel bir site hazırlamış. Kesinlikle incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Not: Site malesef sadece Almanca içerikli.

Web Sitesi İçin Tıklayın

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

03.11.2009
Axess BP Kampanyası

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Etiketler : , ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

01.11.2009
Johns Hopkins Hastanesi’nin yeni icadı

JH

Tıp dünyasında saygıdeğer bir yere sahip, dünyanın en büyük geliştirme hastanelerinden biri olan Johns Hopkins insan sağlığına verdiği önemi gösteren bir yenilikle karşımızda. JH acil servisinde “kendi kendine” yapılabilen HIV testi uygulamasına başlamış. Bu sayede hastaneye gidip, çok kısa bir süre içerisinde HIV olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz. Herkesi öncelikle bu konuda bilgilendirmeye çalışan ve korunmalarını öneren hastane, HIV olup olmadığınızı bilmenin başkalarına da bulaştırmamak açısından çok önemli olduğunu belirtiyor.

Kendilerine insanlık için yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Haberin Devamı İçin Tıklayın

Etiketler : ,

Kategori : lorem, ipsum, sitamet