31.07.2015
“The Power Behind The Plug”

Enerji şirketi NRG insanların kullandıkları enerjinin nereden geldiğini en azından bir kez olsun düşünmelerini sağlayan bir kampanya yaptı. Bir havaalanına üzerinde prizler olan ve bu prizlerin enerjisinin nereden geldiği yazan 3 farklı panel yerleştirdi. Prizi kullanacaklar hangisini seçeceklerini üzerindeki yazıya göre belirledi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

30.07.2015
Bucket Science

KFC Kanada’da 60. yılına özel, KFC kovası etrafında yaşanan güzel anların kaybolmaması için Polaroid kova üretti. Bluetooth ile fotoğraf gönderilebilen kovadan anlık olarak fotoğtaf çıktısı alınabiliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

29.07.2015
Duty Of Care: Protecting Children In War

War Child UK, savaş olan ülkelerdeki çocukların korunması için başlattığı imza kampanyasının reklam filminde çocukların yaşadıklarını bir bilgisayar oyunu gibi anlatıyor. Reklam filmi klasik bir bilgisayar oyunu gibi karakteri seçerek başlıyor. Ardından Nima isimli kız çocuğunun yaşadıkları gösteriliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

28.07.2015
Sıcaktan açılan billboard

Hollanda’da havaların fazla ısınmasıyla birlikte McDonald’s sokaktan geçenleri serinleten bir kampanya yaptı. Meydana içinde 100 McFlurry kabı olan bir billboard yerleştirdi. Hava sıcaklığı 38.7 dereceye ulaştığında billboard açıldı ve o an orada olanlar ücretsiz McFlurry kazandı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

24.07.2015
“Made in 17 hours”

Toshiba, Portege Z20T bilgisayarının pil ömrünü kanıtlamak için Japon sanatçı Matsuyama ile kampanya yaptı. Sanatçıya Tokyo’da pili dolu bilgisayar verildi ve pili bitene kadar Sidney’de bir sergi hazırlığı yapması istendi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

15.07.2015
#HelpTuvalu

LG akıllı televizyonunun tanıtımı için “tv” uzantılı alan adını alınca bu adın küresel ısınmadan dolayı her geçen gün yok olma ihtimali olan Tuvalu isimli küçük bir adanın alan adı olduğunu fark etti. Reklam kampanyasını da yeni televizyonunun özellikleri üzerine değil Tuvalu’nun hikayesi üzerine kurdu ve kendi sitesinde bir imza kampanyası başlattı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

14.07.2015
Love freebies? Get them legally.

Harvey Nichols, yeni ödül uygulamasının tanıtımı için mağazalarında yaşanan hırsızlık olaylarının gerçek görüntülerini kullandı. Yeni uygulaması ile yasal yollarla ödül ve hediye ürün kazanmanın aslında göründüğünden çok daha kolay olduğunu anlattı.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

13.07.2015
#LiveColourful Bar

Bulmers, dünyanın ilk siyah beyaz barını Londra’da açtı. Mobilyalardan çalışanlara her şeyin siyah beyaz olduğu barı yalnızca içkiler ve gelen müşteriler renklendirdi.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

10.07.2015
See More. Feel More.

Samsung "Feel More" from Somesuch on Vimeo.

Samsung SUHD TV’nin reklam filminde bir kadın film izliyor. Ne izlediği anlaşılmayan kadının tüm duyguları yoğun bir şekilde hissediliyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

09.07.2015
See Something Better

Vichy’nin son reklam filminde kadınlar kendi yansımalarıyla konuşuyor. Sabah kalktığı an aynaya bakan ve kendini beğenmeyen kadınlara yine kendileri cevap veriyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

08.07.2015
Emoji turns real

Emoji Turns Real from MRM//McCann Stockholm on Vimeo.

Afrika’da her yıl yüzlerce hektar ağaç kesiliyor. Birçok dernek ve şirket bunun için kampanya yapsa da genelde yapılan kampanyalara katılmak için atılması gereken komplike metinler insanları vazgeçiriyor. Vi Agroforesty Derneği yaptığı kampanyayla bu duruma bir çözüm bularak sadece ağaç emojisiyle bağış yapabilme imkanı sağlıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet

07.07.2015
Çocuklarınıza kötü örnek olmayın

Smart yeni reklam filminde yanlış araba kullanırsanız çocuklarınıza yanlış kelimeler öğretirsiniz diyor. Reklamda aileler, küfür eden çocuklarına bunu nereden öğrendiklerini sorunca hepsi aynı cevabı alıyor.

Kategori : lorem, ipsum, sitamet